Дощі у США та Канаді дещо знизили тиск на ринки зерна

2021-07-23 12:10:02
Дощі у США та Канаді дещо знизили тиск на ринки зерна

Зливи, які останнього тижня пройшли на північному заході США та в преріях Канади, виявилися не надто інтенсивними, хоча й знизили температуру повітря та зменшили стрес для посівів ярої пшениці, сої і каноли, на що біржі відреагували падінням котирувань. Але за прогнозами, в наступні 7-10 днів опадів в цих регіонах не буде, а на захід США повернеться спека у 35-38 оС, що негативно впливатиме на посіви сої та ярої пшениці.

 

Хвиля спеки до 40 оС наступного тижня сягне Північних Рівнин США, де переважно вирощується тверда яра пшениця, а цьогоріч також збільшені площі під соєю та кукурудзою.

 

У кукурудзяному поясі США, зокрема в центрі та на сході, погода сприяє розвитку посівів сої та кукурудзи, а запаси ґрунтової вологи доволі високі. Протягом 7-10 днів там пануватиме суха погода з температурами понад 30 оС, що сприятиме завершенню збирання ранніх зернових, проте негативно вплине на кукурудзу, яка знаходиться у фазі запилення.

 

В преріях Канади нерівномірні дощі не змогли покращити стан посівів каноли та ярої пшениці, а також суттєво зменшити посуху, хоча й знизили температуру повітря до 22-25 оС. Наступного тижня температура перевищуватиме норму, а суттєвих опадів не буде, особливо у провінції Саскачеван. У провінціях Альберта та Манітоба опадів буде більше, але й вони не зможуть покращити стан посівів, який залишається поганим.

 

Зливи в Україні та на південному заході Росії знизили температуру з 30-38 оС до норми та покращили стан посівів кукурудзи і соняшника, хоча й затримали збирання ранніх зернових, яке іде на 2 тижні повільніше, ніж торік.

 

Наступного тижня в Україні пануватиме суха погода з температурами до 30 оС, що сприятливо вплине на кукурудзу, яка знаходиться у фазі запилення та формування врожаю. Стан посівів соняшника та кукурудзи доволі гарний, хоча окремі поля пошкоджені градом та зливами.

 

У центральних регіонах Росії температура сягатиме 30 оС, що за відсутності опадів негативно впливатиме на стан посівів соняшника та кукурудзи, особливо в районах з невеликою кількістю дощів. На сході Росії в районах вирощування ярої пшениці пройшли дощі, а температури знизилися, що після попередньої посухи сприяє розвитку посівів.

Коментарі відвідувачів (0):