Долар на міжбанку знову дорожчає

2018-01-05 12:09:35
Долар на міжбанку знову дорожчає

В четвер міжбанк не очікував на зростання курсу долара, оскільки для обов’язкового продажу мала надійти валюта за 2 та 3 січня.

 

Проте на ринку спостерігався сильний попит на валюту – було укладено 694 угоди на суму 457,36 млн $ по середньозваженому курсу 28,0134 грн/$.

 

Імпортери активно купували валюту для поточних розрахунків та створювали невеликі запаси, побоюючись подальшого зростання курсу. Дочірні підприємства іноземних компаній купували валюту для виводу дивідендів та грали на руку продавцям.

 

В перші години торгів попит суттєво перевищив пропозицію, тому окремі покупці вирішили, що курс може значно перевищити 28 грн.

 

В підсумку доби долар виріс на 17 копійок та майже відіграв втрати середи. У відсотковому співвідношенні до курсу подібні коливання в межах 0,7% за день не виглядають надто загрозливо, але зміна курсу на 20 копійок за день впливає на психологічний настрій населення та шкодить й без того слабкій економіці, та й в цілому державі, яка цьогоріч має виплатити значні суми валютних зобов’язань.

 

Нацбанк разом з Мінфіном повинні вже зараз перейматися ситуацією, а не вичікувати кінця кварталу, коли стане очевидним, що економіка вкотре не відповідає фінплану-2018. До того ж, потрібно враховувати невизначеність з наступними траншами МВФ, які закладені урядом до плану надходжень.

Сьогодні  зранку курс продовжив зростання до 28,2-28,23грн/долар і Нацбанк поки не виходив на торги з пропозицією продажу.

Коментарі відвідувачів (0):