До ВР внесено законопроект про зниження ПДВ для продуктів харчування до 7%

2016-11-07 12:06:45
До ВР внесено законопроект про зниження ПДВ для продуктів харчування до 7%

В п’ятницю 4 листопада для розгляду у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 5363, яким передбачено зменшення ставки ПДВ для певних видів харчових продуктів та потрібної для їх виготовлення сировини до 7%. До складу авторів законопроекту увійшли народні депутати С. Лабазюк, І. Мірошниченко, Л. Козаченко, П. Юрчишин, О. Бакуменко, Кучер М. та інші.

 

Новий закон ставить на меті захист інтересів аграріїв, забезпечення розвитку агросектору, зменшення цін на життєво необхідні для населення товари, виведення економіки з тіні, створення нових робочих місць у сільських регіонах.

 

Основними інноваціями документу стали введення мінімального соціального податкового зобов’язання для сільгоспугідь (ставка 1-2% від нормативної грошової оцінки землі) та зменшення до 7% ставки ПДВ для певних видів харчових продуктів та необхідної для їх виготовлення сировини:

  • свиней, овець, домашніх курей, КРС та м’яса з них,
  • харчових тваринних субпродуктів,
  • виробів з м’яса та субпродуктів,
  • деяких молокопродуктів та всіх видів сирів,
  • курячих домашніх яєць,
  • цукрових буряків, виробленого з них цукру.

 

Крім того, новий законопроект передбачає зменшення ставки ПДВ для продукції, частка імпорту якої до України є несуттєвою. За підсумками 2015 року таких продуктів було імпортовано: живих тварин – 0,2%, овочів – 0,2%, молока, молокопродуктів, яєць, птиці, меду – 0,2%, їстівних субпродуктів – 0,3%, цукру та кондитерських виробів з нього – 0,1%.

 

Практика зменшеної ставки ПДВ для деяких продуктів харчування та лікарських засобів вже позитивно зарекомендувала себе в країнах ЄС. Автори законопроекту вважають, що він дозволить стримати ціни на агропродукцію, збільшити обсяг оборотних коштів у аграріїв, підтримати сільгоспвиробництво.

 

Коментарі відвідувачів (0):