Держспоживслужба посилить перевірки на вміст ГМО, особливо для сої

2016-12-27 13:43:18
Держспоживслужба посилить перевірки на вміст ГМО, особливо для сої

Держспоживслужба планує посилити перевірки на вміст генетично модифікованих продуктів, - повідомив голова відомства В. Лапа.

 

Він наголосив, що «згідно з чинним законодавством не існує ГМО-культур, які було б дозволено вирощувати в Україні. Відповідно, якщо стане відомо, що якийсь продукт був вироблений із ГМО-рослини, такий продукт також має бути знищений».

 

Головним ризиком в Дерспоживслужбі вважають сою, оскільки її насіння нелегально завозиться до країни та може бути легко придбане в інтернеті. З одного боку це добре, оскільки завдяки сприятливому клімату протягом останніх років виробництво сої виросло з 1 млн. тон у 2009 році до 4 млн. тон у 2016 році. Проте, якщо буде виявлено, що експортні поставки містять ГМО, контролюючі служби будуть змушені конфісковувати продукцію, поки тест на джерело походження не виявить винуватців у порушенні правил.

 

Голова Держспоживслужби зауважив, що «місією служби є дотримання законів», та зазначив, що існуючий логістичний ланцюг не запобігає змішуванню ГМО-сої та не ГМО-сої, що створює певні ризики для сумлінних виробників, захистити яких і повинна служба.

 

Нагадаємо, що оприлюднене нещодавно дослідження не виявило впливу ГМО-продуктів на навколишнє середовище та здоров’я людини.

Коментарі відвідувачів (0):