Депутати планують посилити контроль за ГМО в Україні

2018-11-21 12:03:36
Депутати планують посилити контроль за ГМО в Україні

Комітет з питань агрополітики та земельних відносин при ВР 20 листопада затвердив до розгляду шість законопроектів.

 

Законопроект № 7186 «Про державний контроль за ГМО-продукцією в сільському господарстві та харчовій промисловості», в якому враховані положення урядового законопроекту № 7210, забезпечить запровадження ефективної системи державного контролю на всіх етапах виробництва, обігу та дослідження ГМО-продукції, оцінки ризиків, державної реєстрації ГМО, їх вихід на ринок та маркування з врахуванням світових вимог, а також встановить відповідальність за порушення законодавства з вказаних питань.

 

Законопроект № 8121 «Про протидію рейдерству» узгоджений до другого читання та вносить зміни до чинного законодавства з метою зупинення протиправного поглинення та захвату підприємств в галузі АПК, їх майна, сільгосптехніки та інших активів. Крім того, буде вдосконалено регулювання земельних відносин, процес реєстрації ділянок та майнових прав, покращена взаємодія Державного земельного кадастру та Реєстру прав на нерухоме майно.

 

Законопроект № 8450 «Об інформації для споживачів про харчові продукти» узгоджений до другого читання та повинен забезпечити високий рівень захисту здоров’я, прав та інтересів споживачів, порядку надання необхідної інформації про продукти.

 

Законопроект № 9022 про ідентифікацію та реєстрацію тварин рекомендовано прийняти в першому читанні, щоб привести вітчизняне законодавство у відповідність до вимог ЄС.

 

Законопроект № 9162 «Про основи державної агрополітики та політики сільського розвитку» узгоджений до прийняття в першому читанні з метою виконання євроінтеграційних зобов’язань України стосовно приведення вітчизняних законів у відповідність до законодавства ЄС в галузі сільського господарства, що дозволить Україні отримувати фінансову підтримку від ЄС та таких світових організацій, як ЄБРР, Світовий банк, ФАО, USAID та інших.

 

Проте через відсутність кворуму депутати не змогли розглянути в сесійній залі як вказані документи, так і інші законопроекти, зокрема щодо розвитку сімейних фермерських господарств, агрострахування, підтримки машинобудівництва для АПК, вимог до речей та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами.

Коментарі відвідувачів (0):