Дефіцит опадів залишається основним чинником впливу на зернові ринки

2020-10-09 12:16:52
Дефіцит опадів залишається основним чинником впливу на зернові ринки

Збільшення дефіциту опадів у США, Бразилії, Аргентині та Росії посилює занепокоєння щодо долі майбутнього врожаю сої, кукурудзи та озимої пшениці, хоча суха погода у США та Росії сприяє збиранню цьогорічного врожаю.

 

На Середньому Заході США суха та тепла погода сприяє збиранню сої та кукурудзи. В наступні 7-10 днів суттєвих опадів не очікується, що дозволить завершити збирання сої, прискорити збирання кукурудзи, та посилить тиск на зернові ринки.

 

Мала кількість опадів в останні декілька місяців посилює дефіцит ґрунтової вологи в окремих штатах, і за даними Моніторингу посухи США у штаті Айова посуха стала екстремальною. Посуха у Канзасі, де вирощують озиму пшеницю, призвела до зростання біржових цін на пшеницю до 5-річного максимуму.

 

Наступного тижня на Південних та Північних рівнинах США збережеться суха та тепла погода, що сприятиме збиранню врожаю та сівбі озимої пшениці. Мінімальна кількість опадів посилює ризики для посівів озимини.

 

Потужний ураган Дельта, що наближається до Мексиканської затоки, призвів до закриття частини портів та зростання цін на нафту, а зливи, які він принесе в наступні 5-7 днів, зупинять збирання бавовни.

 

В Канаді найближчими днями пройдуть рясні дощі та сніг, проте більшість посівів ярової пшениці та каноли вже обмолочена.

 

Посуха у центральних та південних регіонах Росії, де вирощують озиму пшеницю, стала одним з чинників зростання цін. Завдяки сухій погоді сівба йде швидше, ніж торік, проте дефіцит опадів може негативно вплинути на майбутній врожай. За даними МСГ США, з 5 серпня кількість опадів в Росії була найнижчою за 30 років, і склала у Ставрополі та Волгограді 20% від норми, Ростові – 10%, інших частинах Півдня та Центру – до 40%. Озиминою засіяно 14,6 млн га або 76,2% запланованих площ. В наступні 10 днів тут пануватиме суха погода з температурами 18-24 градуса, що призведе до подальшого зростання цін на російську пшеницю, яка і так вже стала дорожчою за європейську.

 

В Європі потужні дощі вересня надмірно зволожили ґрунт, що може призвести до часткових втрат посівів озимої пшениці. Опади триватимуть ще 10 днів та зупинять збирання пізніх культур.

 

В Аргентині незначні опади покращили стан посівів пшениці та дозволили розпочати сівбу кукурудзи та соняшника, проте дефіцит ґрунтової вологи залишається. Збирання пшениці йде активно, але врожайність у різних регіонах складає 3-8 т/га в залежності від кількості опадів, що пройшли протягом сезону. Тому поки що важко оцінити фінальний врожай.

 

В Бразилії протягом тижня йтимуть дощі, що активізує сівбу сої, яку спека та низькі запаси ґрунтової вологи затримали щонайменше на 2 тижні. Це сильно вплинуло на ціни на сою, навіть попри збирання врожаю у США та збільшення обсягу пропозицій.

 

В Австралії погода сприяє отриманню гарного врожаю пшениці, а прогнозовані опади покращать стан посівів. У листопаді-грудні дані по збиранню пшениці в Австралії та Аргентині суттєво впливатимуть на світові ціни на пшеницю.

Коментарі відвідувачів (0):