Дефіцит опадів в Аргентині та на сході США найближчим часом впливатиме на ціни на зерно

2021-03-12 12:01:03
Дефіцит опадів в Аргентині та на сході США найближчим часом впливатиме на ціни на зерно

Трейдери уважно спостерігають за погодними умовами в Аргентині та на південному заході США, де зберігається дефіцит вологи, що підтримує ціни на пшеницю, сою та соєву олію на високому рівні.

 

Зменшення кількості дощів в Бразилії прискорило темпи збирання сої та сівби кукурудзи другого врожаю, що посилило тиск на світові ціни на кукурудзу.

 

В регіонах вирощування озимої пшениці на Південних та Північних рівнинах США протягом 3-5 днів пройдуть сильні зливи та снігопади, які зменшать посушливі явища на заході. Більша частина західних штатів країни з літа страждає від посухи, тому довгоочікувані опади покращать стан озимини та сприятимуть сівбі ярих культур. Кількість опадів на Північних рівнинах буде вищою, ніж на Південних, що компенсує дефіцит вологи.

 

В «кукурудзяному» поясі США на Середньому Заході кількість опадів взимку перевищувала норму. А дощі, які пройдуть там в наступні 5-7 днів, поповнять запаси ґрунтової вологи напередодні сівби сої та кукурудзи.

 

Рясні опади в Бразилії в останні місяці покращили врожайність сої, проте затримали збирання врожаю, тому в окремих регіонах існує загроза погіршення якості сої. Суха погода минулого тижня дозволила прискорити сівбу кукурудзи другого врожаю. Станом на 5 березня соя в країні зібрана на 37,6% площ (52,5% рік тому), а в найбільшому штаті-виробнику Мату-Гросу – на 73,3% (92% рік тому). Посилення дощів у центральних регіонах в наступні 7-10 днів знову уповільнить збирання сої, проте в південних районах опадів буде менше.

 

На відміну від Бразилії, де йдуть потужні дощі, Аргентина продовжує страждати від посухи. Внаслідок цього експерти біржі Буенос-Айресу (BAGE) вчора знизили прогноз врожаю кукурудзи в країні на 1 млн т до 45 млн т та сої – на 2 млн т до 44 млн т. В центральних регіонах протягом 5-7 днів пройдуть помірні дощі, які сприятимуть наповненню сої та кукурудзи, проте в південних районах опади будуть незначними. В країні почали збирати кукурудзу, яка обмолочена вже на 3,4% площ.

 

В країнах ЄС, Україні та Росії протягом тижня пройдуть рясні опади у вигляді снігу та дощу, які поповнять запаси ґрунтової вологи та покращать перспективи врожаю зернових та олійних культур в новому сезоні.

Коментарі відвідувачів (0):