Через стрімке подорожчання соєвої олії виросли ціни на олійні культури

2017-07-31 13:47:38
Через стрімке подорожчання соєвої олії виросли ціни на олійні культури

В п'ятницю в Чикаго соєва олія подорожчала на 2,2% та сягнула 770 $/т. Основною причиною зростання стало рішення американського суду про те, що агентство з охорони навколишнього середовища США помилилось у спробі скоротити мандати на біопаливо. Це рішення сприятливо впливає на ринок етанолу, проте він подорожчав лише на 0,6%, а кукурудза, яка є основною сировиною для виробництва етанолу, - всього на 0,4%, що свідчить про більш спекулятивне зростання ціни на соєву олію.

 

В зонах вирощування сої та каноли в США та Канаді на вихідні пройшли невеликі опади, а на наступні 10 днів прогнозується суха погода з невеликими опадами, але зі зниженням температури повітря. Прохолодна погода протягом найближчої декади суттєво зменшить ризики теплового стресу для рослин та уповільнить швидкість втрати ґрунтової вологи.

 

Це обмежило зростання цін на сою та канолу, які в п’ятницю подорожчали на 0,5% та 1% відповідно.

 

Але цей спекулятивний стрибок цін на 9.00 понеділка вже практично втрачений і котирування майже повернулися до рівня початку торгів п’ятниці.

 

Ціна на ріпак на MATIF зросла до 375 €/т (440 $/т), оскільки контракти з поставкою в серпні закрилися і наразі торгуються контракти з поставкою в листопаді, які до цього були дорожчі. Укріплення курсу євро по відношенню до долару продовжить тиснути на європейські ціни.

Коментарі відвідувачів (0):