Через погодні негаразди зернові ринки залишаються в напруженні

2017-08-07 12:11:48
Через погодні негаразди зернові ринки залишаються в напруженні

Світовий ринок зерна залишається під впливом погодних умов. В Північній Америці опади пройшли нерівномірно, в Австралії та Канаді їх було на 50% менше норми, а в Європі та Аргентині надмірна кількість вологи може знизити якість та врожай пшениці.

 

В США на вихідні та найближчі дні  встановилась прохолодна погода з опадами, що суттєво покращить перспективи для сої та кукурудзи. Але аналітичні агенції вже зменшили прогнози врожаю кукурудзи та сої, а трейдери очікують виходу серпневого звіту USDA.

 

Експерти FC Stone оцінюють урожай сої на рівні 115,3 млн т, агентство Informa Economics на рівні 114,2 млн т, тоді як МСГ США в липневому звіті прогнозувало валовий збір на рівні 115,9 млн т (проти 117,7 млн т в 2016 р.).

 

Урожай кукурудзи в США оцінюється експертами FC Stone на рівні 345,2 млн т, а аналітиками Informa Economics оприлюднено прогноз у 351,8 млн т, в той час, як МСГ США в липневому прогнозі оцінювало цей показник у 362,1 млн т (проти 384,8 млн т в 2016 р.).

 

Канадські прерії продовжують страждати від надто високих температур і нестачі опадів, що викликає значні ризики для посівів ярої пшениці та ріпаку. Щоправда, метеорологи обіцяють на поточному тижні зниження температури та невеликі опади.

 

Через надмірні опади в Аргентині посіяно лише 90% пшениці від запланованих 5,2 млн га, що за прогнозами FAS USDA зменшить валовий збір на 850 тис т та експорт на 1,8 млн т в порівнянні з минулим сезоном.

 

Опади в Східній Європі затримують збирання пшениці та можуть зменшити кількість протеїну в пшениці, але варто зазначити, що темпи збирання кращі за середньорічні.

 

Погода в Китаї сприяє гарному врожаю кукурудзи та сої. В Чорноморському регіоні сприятливі для пізніх культур дощі пройшли в Україні та Росії.

 

Ціни на кукурудзу та сою в Чикаго залишаються на рівні 151 $/т та 354 $/т відповідно, оскільки фонди останнім часом перейшли на торгівлю довгими позиціями, щоб зменшити ризики втрат від торгівлі короткими позиціями до виходу звіту USDA.

Коментарі відвідувачів (0):