Бразилія та США зберуть рекордний врожай сої завдяки сприятливій погоді

2018-11-26 12:02:40
Бразилія та США зберуть рекордний врожай сої завдяки сприятливій погоді

Погодні умови в Бразилії сприяють сівбі сої та розвитку посівів. Посівну кампанію завершать в оптимальні терміни, оскільки темпи сівби цьогоріч стали рекордними та вже перевищили 89% у 2017 р. та 78% в середньому за 5 років.

 

Завдяки ранній сівбі збирання врожаю також розпочнеться рекордно зарано, вже через місяць. Експерти очікують значного врожаю бобів, проте дощі під час збирання можуть уповільнити темпи робіт та завдати рослинам шкоди. В разі сприятливої погоди вже з середини січня Бразилія активізує відвантаження сої нового врожаю на експорт.

 

Аналітики знову збільшили прогнози виробництва сої в Бразилії у 2018/19 МР. Так, експерти Agroconsult підвищили оцінку врожаю до 123-129 млн т, експерти SAFRAS & Mercado – до 122,22 млн т.

 

Рекордний врожай посилить тиск на ціни олійних культур. Попри зниження IGS прогнозу світового виробництва сої внаслідок зменшення врожаю в США на 2 млн т до 367 млн т, воно залишається історично високим та на 8% перевищує показник минулого сезону.

 

Світові кінцеві запаси сої, за оцінками експертів IGS, зменшаться на 3 млн т до 51 млн т, що на 28% перевищить показник минулого МР.

 

Основні країни-виробники сої також оновлять рекорди валового збору, хоча загальне світове виробництво й скоротиться.

 

В Аргентині відставання темпів сівби за тиждень збільшилося з 2% до 4,4%. Станом на 21 листопада соєю засіяно 29,6% від запланованих 17,9 млн га. Потужні опади затримали сівбу та пошкодили частину посівів. Проте обіцяна надалі суха погода дозволить прискорити сівбу. Гарні запаси ґрунтової вологи дозволять отримати рясний врожай, особливо в порівнянні з минулорічним, що постраждав від посухи.

 

Аргентина завершує сівбу соняшнику, яким станом на 21 листопада засіяно 91,6% від запланованих 1,9 млн га.