Бразилія може розпочати імпорт кукурудзи через внутрішній дефіцит

2019-11-27 12:35:41
Бразилія може розпочати імпорт кукурудзи через внутрішній дефіцит

Різке скорочення перехідних запасів кукурудзи в Бразилії може призвести до стрибка внутрішніх цін, через що країна буде змушена імпортувати обсяги, необхідні для забезпечення внутрішнього споживання.

 

Зниження перехідних запасів обумовлене збільшенням споживання кукурудзи на корм, оскільки Бразилія почала активно експортувати м’ясну продукцію, ціни на яку на поточному тижні сягнули рекордного значення. Також в країні, особливо у штаті Мату-Гросу значні обсяги кукурудзи йдуть на виробництво етанолу, яке також поступово зростає. Крім того, країна не знижує темпи експорту кукурудзи.

 

Скорочення запасів очікується в міжсезоння, оскільки перший врожай кукурудзи, який складає 27% загального збору, починають збирати в січні, тоді як врожай сафриньї (71%) вийде на ринок в червні.

 

Зростанню цін на кукурудзу сприятимуть високі логістичні витрати.

 

За третій тиждень листопада Бразилія уповільнила експорт кукурудзи до 500 тис т, а загалом за місяць відвантажила 2,605 млн т. Експерти вважають, що до кінця місяця буде відвантажено ще 1,1 млн т, тому загальний експорт листопада сягне 3,7 млн т, що значно менше, ніж експортовані у жовтні 6,1 млн т, та приблизно відповідає рівню минулого року.

 

Поступове зростання внутрішніх цін, обумовлене попитом з боку виробників етанолу та тваринників, уповільнює експорт кукурудзи.

 

Ціни на бразильську кукурудзу виросли до 178-179 $/т FOB Brazil в порівнянні з 170-173 $/т FOB на зерно з США та Аргентини. Українська кукурудза з поставкою у грудні подорожчала до 170-172 $/т FOB, проте подальше зростання цін обмежує те, що покупці почали купувати південноамериканську кукурудзу нового врожаю.

 

Тайванська асоціація виробників кормів (MFIG) 26 листопада придбала 65 тис т аргентинської фуражної кукурудзи з поставкою у лютому-березні за ціною 211,6 $/т C&F, що відповідає поточним цінам на базисі FOB.

Коментарі відвідувачів (0):