Біржові ціни наприкінці року стабілізувалися
Суперечка між Президентом США та Конгресом з питання виділення 5 млрд $ для будівництва стіни на кордоні з Мексикою призвела до зупинки роботи уряду США, внаслідок чого USDA не випустив щотижневий звіт про експортні продажі та відвантаження та може затримати вихід січневого прогнозного балансу по зернових й олійних культурах.
Ці події разом з новиною про те, що Китай не купував на поточному тижні американську сою, стали головним чинником тиску на ціни, які продовжують знижуватися слідом за ринками нафти та акцій.
Соєві ф’ючерси, які після відновлення Китаєм в середині грудня закупівель сільгосппродукції з США поступово зростали, протягом тижня опустилися до рівня початку місяця - 325 $/т. Трейдери розчаровані низькими обсягами купівлі сої Китаєм, який замість анонсованих 5 млн т придбав лише 2,5 млн т сої.
Ціни на кукурудзу незначно знизилися під тиском падіння нафтових котирувань. Проте підтримку цінам забезпечують гарні темпи тижневого експорту кукурудзи з США на рівні 1 млн т або більше, завдяки чому країна в поточному сезоні вже експортувала 17 млн т зернової.
Пшеничні ф’ючерси також повернулися до рівня початку місяця – 187,8 $/т. Трейдерів засмучують низькі темпи експорту пшениці з США на тлі збільшення прогнозу експорту пшениці з Росії, яка продовжує домінувати на світових ринках та з початку сезону вже експортувала 22 млн т пшениці.
В Новому році ринки будуть очікувати підсумків запланованих на 7 січня торговельних переговорів між США та Китаєм, а також слідкувати за погодними умовами в Південній Америці, де Бразилія потерпає від посухи, а в Аргентині надмірні опади знижують врожай пшениці, хоча й сприяють розвитку посівів сої.