Біржові ціни на пшеницю впали через спекулятивні операції

2019-10-03 12:39:40
Біржові ціни на пшеницю впали через спекулятивні операції

Після різкого стрибка цін інвестори почали фіксувати прибутки, тому вчора біржові ціни на пшеницю дещо знизилися.

 

Крім того, тендер в Єгипті, де було придбано лише 60 тис т французької пшениці за ціною, на 5 $/т вищою, ніж тиждень тому, засвідчив, що покупці не готові платити більше, тоді як продавці підняли ціни на 3-10 $/т.

 

  • Попри перемогу французької пшениці на єгипетському тендері ф’ючерси борошномельної пшениці в Парижі вчора впали на 0,4% до 174,5 €/т.

 

Причиною стало скорочення на 7642 угоди кількості пшеничних контрактів на Euronext до найнижчого з середини серпня рівня 30482 контракти, що свідчить про зневіру трейдерів у подальшому зростанні цін на європейську пшеницю, особливо на тлі відновлення курсу євро відносно долара.

 

Покращення погоди на наступні 10 днів на півночі США та в Канаді прискорить збирання ярої пшениці та уповільнить зростання цін на високоякісне зерно.

 

В середу слідом за ринком кукурудзи, який падає через можливе збільшення врожайності, пшеничні біржі завершили торги з мінусом. На ціни тисне зміцнення долара, низький експортний попит та закриття довгих позицій інвесторами. Трейдери прогнозують тижневий експорт пшениці з США в межах 200-600 тис т.  

 

Грудневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 3,58 $/т до 179,67 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,11 $/т до 149,10 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,29 $/т до 194,55 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Поразка на єгипетському тендері української, а особливо російської пшениці через зависоку ціну змусить продавців скоригувати вартість пропозицій, які будуть дешевшати по мірі збирання врожаю.

 

Мінсільгосп РФ може переглянути прогноз виробництва та експорту зерна в поточному сезоні. Наразі врожай оцінюють у 118 млн т, зокрема пшениці – у 78 млн т, а експорт – у 45 млн т, в тому числі пшениці – у 36 млн т.

 

В Росії на 1 жовтня намолочено 74,6 млн т пшениці в порівнянні з 68,3 млн т на цю дату в минулому році. Дощі на сході країни не дозволяють зібрати врожай ярої пшениці з 2,2 млн га.