Біржові ціни на пшеницю падають через ескалацію торговельних війн

2018-06-26 12:16:46
Біржові ціни на пшеницю падають через ескалацію торговельних війн

Покращення погоди та посилення напруженості в торговельній війні США з іншими країнами продовжують тиснути на ціни американської аграрної продукції. Президент Трамп заявив про намір запровадити мито на європейські автомобілі, які імпортуються до США, що у відповідь призведе до введення мит на американські товари.   

 

Відсутність досягнень в переговорах з Китаєм про скасування або відстрочення мит на американську сою та сорго з 6 липня продовжує штовхати ціни донизу. Більшість експертів вважає, що продовження торговельної війни призведе до скорочення темпів світового виробництва та може викликати нову фінансову кризу. 

 

Сприятливі опади пройшли вихідними в Австралії, Канаді, США та Україні й зменшили хвилювання за долю нового світового врожаю пшениці, що призвело до падіння цін на американських та європейських біржах.

 

Озима пшениця в США зібрана на 41% площ, а показники врожайності виявилися кращими за очікувані. Кількість посівів ярої пшениці в доброму або дуже доброму стані за тиждень зменшилася на 1% до 77%.

 

Експорт пшениці з США за минулий тиждень склав 352,8 тис т, що на 46,5% поступається рівню минулого року, а загальний експорт з початку нового маркетингового сезону сягнув 1,146 млн т, що на 50% менше, ніж рік тому.

 

Як наслідок, ф’ючерси на пшеницю в США впали:

  • на 5,33 $/т до 175,17 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 6,98 $/т до 172,60 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 3,49 $/т до 198,23 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

На тлі зниження цін Єгипет продовжує купувати пшеницю нового врожаю, і сьогодні проведе черговий тендер. 

 

Вересневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF вчора знизилися на 2,25 €/т до 174,00 €/т (203,77 $/т). Нарощування темпів збирання в Європі та покращення погодних умов для посівів пшениці в світі тисне на ціни. Додатковий тиск здійснює зміцнення курсу євро відносно долара.

Коментарі відвідувачів (0):