Американські ринки зберігають оптимізм попри масові заворушення та зупинення Китаєм імпорту продукції з США

2020-06-02 12:01:20
Американські ринки зберігають оптимізм попри масові заворушення та зупинення Китаєм імпорту продукції з США

Американські ринки поступово зростають, незважаючи на протистояння між Китаєм та Вашингтоном, а також попри тривалі заворушення в багатьох містах  країни, викликані вбивством темношкірого американця поліцейським.

 

Основні біржові індекси - Dow Jones, S&P-500 та Nasdaq у п’ятницю знизилися, але в понеділок виросли за підтримки даних Інституту управління постачанням про початок відновлення американської економіки після травневого падіння до 11-річного мінімуму.

 

Починаючи з 25 травня Міннеаполіс охопили масові протести, що через кілька днів переросли у погроми. Людей обурило вбивство поліцейськими афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання. На відео видно, що офіцер поліції тисне коліном на шию чоловіка, що лежить на землі, хоча той каже, що не може дихати. Приватний розтин засвідчив, що Флойд помер від асфікції, тоді як попередні дані офіційного розтину, який проводив судмедексперт округу, не підтверджують травматичної асфікції або удушення.

 

Для припинення заворушень у десятках міст, зокрема й Вашингтоні, запроваджена комендантська година, арештовано майже 2000 людей. Президент Трамп закликав губернаторів жорстко подавити протести та пообіцяв застосувати зброю проти мітингарів, звинувативши «лівих радикалів» у розгойдуванні ситуації.

 

Ціни на нафту марки Brent в понеділок виросли до 38,7 $/барель, а нафта WTI подорожчала до 35,7 $/барель.

 

Трейдери не втратили оптимізму навіть після повідомлення про те, що влада Китаю наказала державним компаніям призупинити закупівлю сільгосппродукції з США у відповідь на заяву Білого Дому про зупинення особливого режиму для Гонконгу, хоча ескалація напруги у відносинах між країнами може завадити відновленню ринків.

 

На новинах з Китаю котирування на сою та кукурудзу на біржі в Чикаго вчора знизилися, проте протягом торгів відновилися майже до рівня відкриття. Наприкінці сесії соя торгувалася по 309,3 $/т, кукурудза – по 127,2 $/т.

 

Найбільше знизилися ціни на свинину, одразу на 3,3% на тлі даних про скасування китайськими імпортерами частини заказів на поставки свинини з США.

Коментарі відвідувачів (0):