Активність олієпереробників падає через нестачу сировини

2016-08-01 13:46:39
Активність олієпереробників падає через нестачу сировини

Через нестачу сировини для безперервної роботи переробних підприємств багато російських заводів змушені були передчасно зупинитися для планового ремонту обладнання. Більшість з них припинили переробку насіння соняшнику до закінчення поточного МР або тимчасово переорієнтувалися на переробку озимого ріпаку.

 

Станом на 1 липня запаси соняшнику в Україні становили 852,8 тис. тон, в тому числі на внутрішніх елеваторах зберігалося 441,2 тис. тон. Через це частина заводів по переробці соняшника також зупинилась.

 

Вітчизняні переробники ріпаку не витримали конкуренції з трейдерами, що активно скуповують ріпак завдяки введенню відшкодування ПДВ при експорті насіння. Тому збільшення обсягів переробки ріпаку не передбачається. Врожай ріпаку оцінюється на рівні 1,2 млн. тон, з яких 200 тис. тон насіння буде перероблено олієпереробними підприємствами, а 1 млн. тон буде експортовано зернотрейдерами.

 

В країнах Євросоюзу в останній час обсяги переробки ріпаку також падають. За підсумками квітня-червня 2016 року було перероблено лише 5,36 млн. тон олійної, що на 5% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

Очікується, що в сезоні 2016/17 МР обсяг імпортованого до країн Євросоюзу ріпаку не перевищить 3,3 млн. тон. Наразі можливий обсяг експорту насіння ріпаку в новому сезоні з України до ЄС оцінюється на рівні 850 тис. тон. Внаслідок падіння внутрішнього виробництва такий показник стане найнижчим за декілька останніх сезонів.