Активний експорт підтримує ціни на кукурудзу

2019-04-16 12:37:47
Активний експорт підтримує ціни на кукурудзу

Ф'ючерси на кукурудзу в Чикаго зросли з початку тижня на 0,8% до 145,9$/т з постачанням в липні, на тлі опадів у вигляді снігу,  які  випали в  США у вихідні та зростанню експорту кукурудзи за тиждень. При підтримці Чикаго, а також активного попиту і зниження пропозиції - ціни на кукурудзу в Україні також трохи зміцнюються.

 

Снігопади і холодна погода на середньому заході  США стануть причиною подальшої затримки посіву кукурудзи, яка виконана на площі 5-6% від прогнозу, що може призвести до зміщення структури посіву на користь сої.

 

Підтримку котируванням надали дані звіту про експорт кукурудзи із США за тиждень на рівні 1,182 млн тон, що на 11,2% більше, ніж тиждень тому. Гарні темпи експорту і активний попит на американську кукурудзу спостерігається не дивлячись на зростання пропозиції аргентинської та бразильської кукурудзи.

 

Активізувався попит з боку Японії, Південної Кореї і Тайваню, які купували обсяги з портів Тихоокеанського узбережжя США.

 

Оцінка врожаю кукурудзи в Бразилії 2018/19 МГ знову була підвищена вже аналітиками бразильського агентства Conab на 1,2 млн. тонн до 94 млн. тонн, що на 16,5% перевищує показник сезону-2017/18 (80,7 млн. тонн).

 

На ринку кукурудзи в Україні залишається ситуація, коли ціни попиту СРТ-порт ростуть, а ціни попиту на рівні FOB залишаються на колишньому рівні, що пов'язано із зниженням пропозиції кукурудзи з боку виробників. Тому трейдери змушені були підняти ціни в порту до рівня 161-163$/т, або 5150-5200грн/т для залучення обсягів . При цьому ціни попиту на умовах FOB залишаються на рівні 170 $ / т з поставкою в травні, що при вартості перевалки близько 10$/т дає максимальну ціну СРТ порт близько 160$/т. Трейдери очікують результати тендеру в Туреччині, на купівлю 300 тис тон кукурудзи, який закриється 24 квітня.

 

Активізація закупівлі кукурудзи переробниками всередині України також підтримує високий рівень цін на умовах франко елеватори і становить хорошу конкуренцію експортному ринку.

 

Експорт кукурудзи з України за останній тиждень скоротився до 592 тис. тонн, проти 796 тис. тонн тижнем раніше, але в цілому з початку сезону станом на 15 квітня Україна експортувала 22 млн. тонн кукурудзи, що на 39% перевищує показник на аналогічну дату минулого року. Прогноз експорту близько 27,5 млн тон буде досягнутий незважаючи на збільшення конкуренції з південноамериканської кукурудзою за рахунок зростання експорту в Іран і країн південної Африки, які постраждали через посуху.