Активний експорт підтримує ціни на кукурудзу

2019-05-02 12:07:24
Активний експорт підтримує ціни на кукурудзу

Ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго з початку тижня виросли на 3% до 145,3 $/т через надто повільну сівбу, що посилює занепокоєння долею майбутнього врожаю. За даними звіту USDA, станом на 28 квітня кукурудзою в США засіяно 15% площ в порівнянні з середнім 5-річним показником на цю дату - 27%. Сівба після оптимальних термінів може знизити врожайність кукурудзи. 

 

Ціни підтримують активний експорт кукурудзи з США, який за тиждень виріс до 1,366 млн т, та новини про можливе підписання торговельної угоди між США та КНР до кінця травня. Телеканал CNBC повідомляє, що про розв’язання суперечливих питань країни можуть оголосити вже до 10 травня, коли віце-прем’єр Держради КНР Лю Хе прибуде до Вашингтону на наступному тижні. Заради укладення угоди президент Трамп готовий піти на поступки Китаю, - повідомляє The Financial Times.

 

Завдяки зростанню попиту з боку Ірану та Єгипту Україна за тиждень збільшила експорт кукурудзи на 20% до 714 тис т. Проте тривалі вихідні зменшили торговельну активність, що призведе до подальшого зростання попиту на спотовому ринку. 

 

Станом на 26 квітня в Україні кукурудзою засіяно 16,4% від запланованих 4,66 млн га, що значно поступається минулорічному показнику на цю дату 32%. Потужні опади на наступному тижні не дозволять продовжити сівбу в оптимальні терміни, хоча накопичені запаси вологи сприятливо вплинуть на посіви.

Коментарі відвідувачів (0):