Аграрний комітет схвалив правку про обмеження купівлі землі до 10 тис га

2020-01-03 13:53:58
Аграрний комітет схвалив правку про обмеження купівлі землі до 10 тис га

Наприкінці грудня Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендував депутатам прийняти у другому читанні закон про ринок землі, та врахувати правки про обмеження продажу землі у одні руки до 10 тис га та про надання можливості купувати землю лише громадянам України, державі, громадам або компаніям, заснованими українцями.

 

Раніше спікер ВР Д. Разумков повідомляв, що ринок землі в Україні запрацює наприкінці 2020 року, оскільки парламенту ще потрібно прийняти низку відповідних документів.

 

Радник прем’єр-міністра з економічних питань О. Мушак розповів, що фінальна версія законопроекту про ринок землі передбачатиме трирівневе обмеження кількості землі в одних руках, тому жодне вітчизняне підприємство або власник (незалежно від кількості заснованих ним компаній) не зможе придбати понад 10 тис га землі. Обмеження буде впливати й на частки в статуті компанії.

 

Задля посилення контролю всі реєстри будуть синхронізовані, а у випадку перевищення ліміту надлишкову землю за рішенням суду вилучатимуть та реалізовуватимуть на електронних торгах.

 

Наразі перші 500 агрокомпаній України оброблюють земельний банк понад 10 тис га.