Аграрії США посилюють тиск на Трампа

2019-09-27 12:07:07
Аграрії США посилюють тиск на Трампа

Американські аграрії посилюють тиск на Трампа з метою прискорення підписання угоди з Китаєм та збільшення використання біопалива в країні, що збільшило б ціни на сою та кукурудзу.

 

Після серпневої ескалації напруги у відносинах з Китаєм, у вересні Трамп оголосив про відтермінування запровадження імпортного мита на китайські товари в обмін на обіцянку збільшити закупівлю американської сої та свинини.

 

Нещодавно Китай повідомив, що виключить американську сою, свинину та іншу сільгосппродукцію з переліку товарів, до яких застосовуються штрафні мита, а в четвер оголосив про згоду китайських компаній активізувати закупівлю вказаних товарів в США напередодні жовтневих переговорів.

 

У 2018/19 МР експорт продовольчих товарів та сільгосппродукції з США до Китаю зменшився в порівнянні з попереднім сезоном на 50% або на 10 млрд $. При цьому експорт олійних культур, зокрема й сої, впав на 65% або 7 млрд $.

 

Нещодавно Трамп пообіцяв вжити заходів для збільшення мандату на використання біопалива у 2020 році. Проте нафтопереробні компанії не зацікавлені у цьому та лобіюють пільги для власного виробництва.

 

Американські виробники біопалива заявили, що відсутність підтримки біопаливної галузі призведе до банкрутства значної кількості переробників, через що впадуть ціни на сою та кукурудзу.

 

Ціни на етанол впали на 0,2 $/галон протягом двох тижнів після оголошення Агенцією з охорони навколишнього середовища про звільнення 31 нафтопереробних заводів від зобов’язань по змішуванню етанолу або придбанню кредитів відповідності RIN через стандарт відновлювального пального.

 

Майже 40% кукурудзи в США перероблюють на етанол, який змішують з бензином та продають у вигляді палива Е10 та Е15, тоді як американські виробники сої залежать від RFS, щоб гарантувати попит на біодизельне паливо.

 

Зупинення заводів по виробництву біодизеля ще більше посилить залежність аграріїв від експорту, до того ж їм прийдеться збільшити видатки на доставку сої та кукурудзи до портів.

 

Асоціація фермерів та виробників біопалива заявила, що якщо у 2016 році вони підтримали Трампа на виборах, то у 2020 році притягнуть його до відповідальності та вплинуть на наступне голосування.

Коментарі відвідувачів (0):