Аграрії платять до бюджету менше податків, ніж розраховував Мінфін

2016-06-08 14:26:10
Аграрії платять до бюджету менше податків, ніж розраховував Мінфін

Нова система нарахування податків для сільгоспвиробників не допомогла збільшити надходження до бюджету.

 

Голова ДФС розповів, що перед запровадженням нової системи нарахування ПДВ для аграріїв, Мінфін провів попередні розрахунки, згідно яких від агросектору до казни мало надходити 1 млрд. грн. щомісячно та приблизно стільки ж подаватися у вигляді заявок на відшкодування.

 

Фактично ж, на протязі січня бюджет не отримав взагалі нічого, у лютому – лише 150 млн. грн., вдвічі більше у березні та 400-450 млн. грн. у квітні. Підприємства АПК сплатили значно менше податків, ніж планувалося.

 

Стосовно відшкодування ПДВ ситуація також неоднозначна. Важко відокремити аграріїв та не аграріїв, тому що експортом сільськогосподарської продукції займаються не лише виробники, але й трейдерські компанії. На протязі 2-3 останніх місяців заявки на повернення ПДВ в середньому складають 7 млрд. грн. в місяць. Частка аграріїв (зерновиків та олійників) в цій сумі приблизно 2-2,5 млрд. грн.

 

Голова ДФС відзначив, що на перші чотири місяця року припадає пік продажів сільгоспвиробниками власної продукції, тому АПК наразі повідомляє саме про такі суми.