За прогнозом IGC ринок зерна в наступному сезоні буде збалансованим

2016-04-04 13:55:27
За прогнозом IGC ринок зерна в наступному сезоні буде збалансованим

Згідно нового звіту Міжнародної Ради по Зерну в поточному сезоні виробництво зерна сягнуло рівня 2006 млн. тон, що на 40 млн. тон менше рекордного показника минулого сезону, проте на 4 млн. тон перевищує попередній лютневий прогноз.

 

Світове споживання зерна складе 1988 млн. тон, що на 2 млн. тон перевищить лютневий прогноз, проте буде на 18 млн. тон нижчим за показник минулого сезону.

 

Ще на 1 млн. тон підвищено прогноз світових запасів зерна на кінець поточного сезону і наразі очікується, що вони складуть 466 млн. тон. Такий показник стане найвищим за останні 29 років. В минулому сезоні кінцеві запаси становили 448 млн. тон.

 

Прогноз обсягів світової торгівлі збільшено на 3 млн. тон до 321 млн. тон, хоча він все одно буде меншим за минулорічні 322 млн. тон.

 

В наступному сезоні світове виробництво зерна зменшиться до 1997 млн. тон. Збільшення врожаю кукурудзи буде знівельоване падінням врожаю пшениці, сорго та ячменю. Проте, враховуючи значні початкові запаси зерна, світовий обсяг пропозицій в наступному сезоні стане рекордним.

 

Світове споживання зерна залишиться на високому рівні та буде дорівнювати обсягу виробництва – 1997 млн. тон.

 

Кінцеві запаси знову сягнуть 466 млн. тон.

 

Обсяг світової торгівлі зменшиться до 314 млн. тон. Зміна державної політики щодо зернових культур в Китаї вплине на світовий ринок зерна, особливо на ринки сорго та ячменю.