В понеділок ціна на пшеницю в США та Європі суттєво впала

2015-11-03 13:37:12
В понеділок ціна на пшеницю в США та Європі суттєво впала

Понеділок на біржових майданчиках США відмітився масованим спекулятивним розпродажем пшеничних ф’ючерсів. Приводом для цього стала інформація про те, що опади, які пройшли минулого тижня в деяких регіонах Середнього Заходу та півдні Американської Рівнини, покращили стан посівів озимини. Моніторинг сільськогосподарського департаменту USDA дійсно підтвердив покращення показників схожості насіння, вегетації рослин, що вже зійшли, та темпів сівби, що наразі наближаються до минулорічних.

 

 Крім того, експортна інспекція USDA перевірила на 46 % менше ніж тиждень тому обсягів пшениці для зовнішніх поставок, а це на 19 % менше, ніж було перевірено на аналогічну дату в минулому році.

 

Грудневі котирування американської пшениці понизилися:

 

  • на 5,14 $/тону до 186,65 $/тону на м’яку пшеницю SRW в Чикаго,
  • на 4,04 $/тону до 177,38 $/тону на тверду пшеницю HRW в Канзас-Сіті,
  • на 5,05 $/тону до 188,03 $/тону на тверду пшеницю HRS в Мінеаполісі.

 

 Європейська пшениця дешевшає слідом за американською

 На різке послаблення пшеничних позицій на чиказькій СВОТ одразу відреагувала падінням котирувань і паризька MATIF. Певним чином на таку динаміку вплинуло зростання курсу євро.

 

 Трейдери вважають, що потрібно орієнтуватися на «ведмежий» тренд, який задає російська пшениця, що почала здавати цінові позиції після поразки на єгипетському тендері.

 

 Сприятливі прогнози щодо майбутнього врожаю також тиснуть на вартість пшениці. Тепла та суха погода, що панує над Францією, допомагає аграріям успішно закінчити посівну кампанію та сприяє розвитку посівів озимої пшениці.

 

Грудневі котирування борошномельної пшениці на паризькій MATIF впали на 1,00 євро/тону до 179,75 євро/тону або 198,21 $/тону.

Visitors’ comments (0):