Стан світових ринків зерна

2016-02-01 13:51:39
Стан світових ринків зерна

Ринок пшениці наразі знаходиться у невизначеному стані. З одного боку на нього впливає експортна політика російського уряду, з іншого тиснуть умови імпорту зерна до Єгипту. За інформацією чиновників рішення щодо запровадження Росією експортного мита на пшеницю має бути прийняте до 3 лютого. А Єгипет офіційно відмовився приймати 63 тис. тон пшениці французького походження, що мала бути поставлена ще в грудні минулого року, через наявність в ній ріжків. Незважаючи на те, що державний імпортер зерна GASC офіційно дозволяє вміст ріжків в зерні до 0,05 %, міністерство сільського господарства Єгипту зажадало приймати пшеницю без наявних ріжків.

 

Незвичайно високі для зимового періоду температури повітря, що зберігаються над Європою та Причорноморським регіоном, призводять до аномально швидкого розвитку посівів озимини на поточному етапі сезону, що створює додатковий фактор занепокоєння зернотрейдерів станом майбутнього врожаю пшениці.

 

Стан світової економіки ще досить далекий від стабілізації, незважаючи на корегування ціни на нафтовому ринку, яке спостерігалося на минулому тижні.

 

В п’ятницю американські товарні біржі закрилися з позитивною динамікою, головним чином за рахунок відновлення фондових ринків, де хеджеві фонди закривали свої короткі позиції.

 

Новини про обсяги експорту підтримали ціни. Тижневий продаж кукурудзи наблизився до нижнього рівня очікувань трейдерів та склав 817 тис. тон. Проте тижневі обсяги експорту сої, що склали 657,8 тис. тон, відповідали очікуванням трейдерів.

Visitors’ comments (0):