Росія вводить ембарго на українську продукцію

2015-12-22 14:39:54
Росія вводить ембарго на українську продукцію

Російський уряд з 1 січня наступного року вводить ембарго на сировину, продовольство та сільськогосподарську продукцію, вироблену в Україні.

 

Таке рішення стало відповіддю на застосування Україною економічних санкцій щодо північного сусіда. Голова російського уряду Д. Медвєдєв повідомив, що «після того, як з 01.01.2016 р. вступає в дію економічна частина Угоди про асоціацію між країнами ЄС та Україною Росія вводить ембарго на продовольчі товари українського виробництва та припиняє дію зони вільної торгівлі між Україною та РФ».

 

В межах зони вільної торгівлі вітчизняні товари завозилися на російську територію із нульовою митною ставкою. Після 01.01.2016 р. середня митна ставка для товарів, виробником яких є Україна, складатиме в середньому 6%.

 

Вітчизняні аграрії, найбільшим споживачем продукції яких раніше була Росія, змогли на протязі 2015 року суттєво диверсифікувати ринки збуту та зменшити обсяги експорту товарів та продукції до РФ до 2 % від загальної кількості аграрного експорту України. Такий крок допоможе сільгоспвиробникам уникнути негативних наслідків від введення Росією ембарго.