Посіви канадського ріпаку загинули від несвоєчасних заморозків

2015-06-04 11:09:22
Посіви канадського ріпаку загинули від несвоєчасних заморозків

Велика кількість полів ріпаку частково чи повністю пошкоджена запізнілими заморозками, що вдарили в кінці минулого тижня у канадській провінції Манітобе. На біржах різко зросла ціна на цю культуру, а страхові компанії почали отримувати від фермерів сотні вимог щодо відшкодування завданих збитків.

Остаточні суми збитків, завданих несвоєчасним критичним зниженням температур, ще не підраховані, однак експерти говорять про те, що вони будуть досить значними. Деякі поля повністю знищені та потребують повторного пересівання. 

Після такої новини в понеділок на американській ICE вартість ф’ючерсів по ріпаку на листопад збільшилася на 3,4 %.

Канада вважається одним з найбільших постачальників ріпаку на світові ринки. Деякі провінції на заході країни вже деякий час страждали від нестачі вологи, тому кількість площ, засіяних ріпаком була меншою, ніж планувалося спочатку. Невчасні заморозки ще більше посилили побоювання щодо незадовільного врожаю цієї олійної. Проте, враховуючи, що сільськогосподарський сезон ще тільки розпочався, фермери мають змогу та час засіяти поля повторно. Звичайно, ще викличе додаткові витрати, тим більше, що пропозиції насіннєвого матеріалу значно скоротилися після закінчення сівби. 

Найбільше збитків зазнали схід та захід Манітоби. Для того, щоб мати право на страхування врожаю, фермерам потрібно закінчити посівні роботи на півдні провінції до 20 червня, на півночі – до 15 червня. Наразі державна страхова компанія Manitoba Agricultural Services Corp, що займається страхуванням врожаїв аграріїв, вже зареєструвала 700 страхових випадків, що вдвічі перевищує річну статистику. Очікується, що на протязі тижня кількість претензій буде зростати по мірі уточнення виробниками розмірів збитків. Поки що вимоги про відшкодування в основній своїй масі стосуються ріпаку, так як зернові культури, такі як пшениця, ячмінь та овес значно краще, ніж ріпак, переносять низькі температури.

З ріпаку виготовляють рослинну олію, що використовується в жирах та маргаринах, майонезах та салатах, косметичній та технічній промисловості. Ріпаковий жмих є гарним кормом для тварин.

Visitors’ comments (0):