Погода не сприяє гарному врожаю озимини в 2016 році, тому її стан значно гірший за минулорічний

2015-10-27 14:11:47
Погода не сприяє гарному врожаю озимини в 2016 році, тому її стан значно гірший за минулорічний

Національна сільськогосподарська статистична служба при сільськогосподарському департаменті США NASS USDA оприлюднила інформацію щодо стану посівів озимої пшениці врожаю 2016 року. Цьогорічна нестача вологи несприятливо вплинула на вегетацію рослин:

 в доброму та відмінному стані знаходяться 47 % посівів, тоді як торік таких було 59 %,

 задовільний стан мають 39 % посівів проти минулорічних 34 %,

 поганий та дуже поганий стан відмічається у 14 % посівів, тоді як в минулому році таких було лише 7 %.

 

 Сівба озимої пшениці ще продовжується. На 25 жовтня засіяно 83 % від запланованого обсягу, що на 2 % менше, ніж середній показник на аналогічну даті за останні п’ять років. На 62 % засіяних озимою пшеницею площ вже з’явилися сходи. Цей показник відповідає середньостатистичному значенню на аналогічну дату за останні п’ять років.

 

 

Погода в Європі

 Європейське агентство з моніторингу аграрних ресурсів оприлюднило агрометеорологічний огляд за вересень – жовтень. В ньому відмічається, що в країнах Східної та Північної частини Європи погодні умови для збирання врожаю 2015 року та сівби озимини під наступний врожай були несприятливими.

 

 В багатьох регіонах Центральної та Східної Європи спостерігалися заморозки. В південно-східній частині Європи, деяких районах Франції, Італії та Германії спостерігалося перевищення середньої норми опадів. Зливи в південно-східних регіонах Європи сповільнили збирання кукурудзи та соняшнику, а також сівбу озимих культур. Посушливі погодні умови зберігаються в Польщі, Литві, заході України та на півдні Росії. В цих регіонах умови для вегетації озимих культур були несприятливими, а зниження температури ще більше ускладнило ситуацію.

 

 Без особливих перешкод проходить посівна компанія в Германії, Франції, Великобританії, на півдні Балканського півострова, в Росії та Туреччині. Значна частина Центральної Європи та північ Балканського півострова можуть залишитися без опадів.

 

 

Погода в Україні

 На протязі останнього тижня в Україні продовжує зберігатися несприятлива для вегетації посівів озимини погода. Сільгоспвиробники довго очікували опадів, тому перенесли строки сівби. В результаті вона була проведена на 3-10, а в північних та південно-західних регіонах України на 17-26 діб пізніше, ніж зазвичай проводилася в попередні роки. Внаслідок складних агрометеорологічних умов на частині раніше засіяних площ проростання озимини затрималося на 10-17 днів, тоді як при сприятливих погодних умовах насіння озимої пшениці проростає за 5-9 днів.

 

 Фаза розвитку паростків озимої пшениці – 2-3 листа, парові попередники знаходяться в фазі 3 листів – кущення. Нестача ґрунтової вологи в верхніх шарах землі призводить до того, що на більшості засіяних площ сходи або нерівномірні за розвитком та густиною, або взагалі відсутні.

 

 Аналогічна ситуація складається з посівами озимого ячменю. Оптимальні строки його сівби вже добігають кінця. На площах, що були засіяні раніше, рослини знаходяться в фазі 3 листа, стан їх місцеві аграрії відмічають, як задовільний.

Visitors’ comments (0):