Парламентарі в наступному кварталі можуть переглянути спецрежим по ПДВ для сільгоспвиробників

2015-12-30 13:04:28
Парламентарі в наступному кварталі можуть переглянути спецрежим по ПДВ для сільгоспвиробників

Фракція БПП проводить консультації з сільгоспвиробниками, та планує продовжити їх після новорічних свят.

 

Перший заступник голови фракції І. Кононенко розповів, що вже в першому кварталі наступного року можуть бути прийняті зміни до закону про державний бюджет в частині перегляду умов оподаткування сільгоспвиробників податком на додану вартість.

 

«Наразі депутати намагаються знайти компроміс з цього питання та консультуються з представниками асоціації вітчизняних аграріїв, що захищають інтереси дрібних та середніх фермерських господарств. Вони забезпечують державі 25 % ВВП, тому ми маємо врахувати їх думку», - наголосили у фракції.

 

В разі, якщо представники асоціацій аграріїв та парламентарям вдасться досягти компромісу після новорічних свят, то вже в першому кварталі наступного року президентом України буде внесено до ВР законопроект, що передбачатиме поправку до закону про держбюджет та Податкового кодексу.

 

Нагадаємо, що нещодавно депутати проголосували за прийняття змін до чинного податкового законодавства та частково відмінили спеціальний режим по ПДВ для сільгоспвиробників. Мова йде про три варіанти розподілення ПДВ на спецрахунках сільських господарств:

 

  • виробники зернових та технічних культур залишатимуть 15 % ПДВ на власних рахунках, а 85 % будуть перераховувати до державного бюджету,
  • господарства, що вирощують ВРХ та виробляють молоко зможуть лишати 80 % ПДВ, а 20 % відчисляти до бюджету,
  • аграрії інших сфер діяльності працюватимуть у пропорції 50/50.

 

Прийняті Верховною Радою зміни викликали незадоволення сільгоспвиробників, що призвело до масових акцій протесту. Так, 28 грудня аграрії Чернігівської області одночасно заблокували автомобільні траси в напрямку Києва. Крім того, 29 грудня до перекриття автошляхів долучилися сільгоспвиробники Миколаївської та Вінницької областей. Метою таких акцій є бажання аграріїв привернути увагу Уряду та президента країни до «загрозливого стану економіки агропромислового сектору», що виникне після вступу в дію прийнятих змін до Податкового кодексу.