Корпорація COFCO викупила акції Noble Agri

2015-12-28 14:03:02
Корпорація COFCO викупила акції Noble Agri

Китайські корпорації продовжують скуповувати акції світових виробників сільськогосподарських культур та зернових трейдерів, намагаючись вирішити проблему забезпечення продуктової безпеки країни.

 

На днях державна корпорація COFCO викупила залишок акцій Noble Agri, заплативши за них 750 млн. доларів США, хоча спочатку планувала витратити на це 500-700 млн. доларів. Нагадаємо, що навесні 2014 року COFCO викупив контрольний пакет акцій Noble в розмірі 51 %, до якого входили бразильські цукрові заводи, мережа елеваторів в Україні, потужності по переробці сої в Аргентині. Таким чином китайські чиновники намагалися переорієнтувати обсяги сільськогосподарської продукції з країн Південної Америки та Причорномор’я до Китаю.

Тепер агрокорпорація COFCO володіє 100 % акцій Noble Agri, яка віднині отримає нову назву COFCO Agri.

 

Місяць тому керівництво COFCO офіційно заперечило свої наміри щодо збільшення власної частки акцій в нідерландській компанії Nidera з 51 % до 66 %, хоча агентство Reuters заявило, що володіє достовірною інформацією про проведені між Nidera та COFCO переговори щодо часткового продажу акцій.

 

Останнім часом експерти спостерігають формування Китаєм потужної торгівельної компанії світового масштабу, що за своїми обсягами складатиме конкуренцію «великій четвірці» глобальних трейдерів Cargill, ADM, Bunge и Louis Dreyfus Commodities BV. При цьому китайці мають наміри не лише розширити вказану «четвірку», перетворивши її на «п’ятірку», але й намагаються вивести нову компанію на новий якісний рівень, об’єднавши можливості світового трейдера з надзвичайною промисловою потужністю COFCO, що має до того ж привілеї на китайському внутрішньому ринку.

 

Наразі COFCO є державною корпорацією, що займається виробництвом, імпортом, переміщенням та переробкою продовольчих культур для забезпечення внутрішнього споживача з річним оборотом понад 120 млрд. $. Персонал корпорації, що володіє величезними зерносховищами та портовими перевалочними терміналами потужністю понад 100 млн. тон на рік, налічує десятки тисяч людей. До складу корпорації входять підприємства майже всіх основних галузей продовольчого комплексу.

Visitors’ comments (0):