Китай збере рекордний урожай зерна

2015-04-24 15:55:20
Китай збере рекордний урожай зерна

Врожай зернових культур в Китаї у 2015 році перевищить 610 млн. тон. Якщо прогноз справдиться, врожай зерна в країні  на 2,9 млн. тон перевищить минулорічний показник, тим самим продовживши тенденцію  зростання валового збору урожаїв в Китаї, яка спостерігається вже понад 10 років.
   Темпи приросту врожайності з кожним роком знижуються, і в 2015 – складатимуть менше 1%. Високоінтенсивне землеробство стрімко виснажує природні ресурси Китаю, межі як інтенсивного так і екстенсивного росту агропромислового комплексу в країні вже практично досягнуті.
   Один з найбільших експортерів сільськогосподарської продукції в минулому, останнім часом Китай змушений все більше імпортувати. Так, країна вже вийшла на перше місце по імпорту соєвих бобів і з кожним роком збільшує імпорт зернових, зокрема, кукурудзи.
   Китайське Міністерство сільського господарства прогнозує, що в найближчі десять років рівень самозабезпечення країни зерном залишиться на високому рівні. Тим не менше, навіть наявний 2015 році його рівень – 97 % для зернових і 14,1% для олійних культур  - з урахуванням величезних абсолютних об’ємів їх споживання в країні перетворює Китай з його попитом в одну з найважливіших складових, які формують кон’юнктуру світового ринку сільськогосподарських культур.

Visitors’ comments (0):