Звіт по посівах в США опустив ціни на кукурудзу
Минулого тижня ціни на кукурудзу зростали на тлі прогнозу опадів, які перешкоджають завершити сівбу. Липневі ф’ючерси на кукурудзу за тиждень виросли на 11% до 184,2 $/т, грудневі – до 185,4 $/т.
Трейдери очікували даних про стан посівів на 17 червня, оскільки ця дата була останньою можливістю досіяти кукурудзу. Аналітики оцінювали площі сівби кукурудзи у 90-95%.
За даними звіту NASS USDA, станом на 17 червня кукурудзою було засіяно 92% запланованих площ, а сходи отримані на 79% площ в порівнянні з 100% та 97% відповідно в середньому за 5 років. В доброму або відмінному стані знаходяться 59% посівів в порівнянні з 78% в середньому за 5 років.
На дані звіту, що оприлюднили після завершення торгів, ринок відреагує сьогодні, проте частина трейдерів зафіксувала прибутки, через що ф’ючерси на електронних торгах опустилися на 1,6% до 181,3 $/т.
Опади на сході Середнього Заходу, де кукурудза ще не засіяна, триматимуть ринок в напруженні через проблеми зі станом посівів.
В очікуванні подальшого зростання цін на кукурудзу фонди у п’ятницю збільшили кількість довгих позицій на 111 тис контрактів.
За тиждень експорт кукурудзи з США зменшився на 23% до 653,9 тис т, що на 1 млн т поступається показнику минулого року. З початку сезону експортовано 40,8 млн т кукурудзи, тоді як на цю дату у 2018 році цей показник складав 42,6 млн т.
Високий рівень води в Міссісіпі затримує перевезення зерна баржами та зменшує темпи експорту через порти Нью-Орлеану.
Україна за тиждень зменшила експорт кукурудзи на 16% до 433 тис т.
Євросоюз активно купує кукурудзу, й за тиждень імпортував 355 тис т, а з початку сезону – 23 млн т, що на 35% перевищує тогорічний показник. Україна є найбільшим постачальником кукурудзи до ЄС, збільшивши за рік поставки майже вдвічі до 14,9 млн т. Другу сходинку займає Бразилія, яка поставила до ЄС 3,9 млн т кукурудзи, що на 24% менше, ніж в попередньому сезоні. Посуха в Іспанії призведе до активізації імпорту в період, поки Франція не розпочне поставки власного врожаю.