Звільнено голову Карантинної служби Єгипту, що спровокував міжнародний скандал

2016-03-09 13:12:06
Звільнено голову Карантинної служби Єгипту, що спровокував міжнародний скандал

Міністр сільського господарства Єгипту звільнив голову карантинної служби відомства Saad Moussa, з вини якого на протязі декількох місяців постійно виникали конфлікти зі світовими імпортерами зерна, внаслідок чого виникла загроза зриву постачання партій пшениці до країни.

 

Всупереч позиції міністерств сільського господарства та постачання, державного імпортера продовольства GASC Saad Moussa відновив дію старих стандартів якості зерна від 2001 р., що вимагали нульового вмісту ріжків в пшениці, хоча ще з 2010 року в Єгипті були введені в дію норми, які дозволяли вміст ріжків до 0,05 % у відповідності до світових стандартів.

 

Новим головою Карантинної служби став Ahmed Imbabi, який до того очолював НДІ фітопатології.

 

Діяльність попереднього голови Карантинної служби дорого обійшлася країні. Репутація Єгипту, як надійного покупця, була підірвана. Це призвело до зменшення кількості учасників тендеру та скороченню пропозицій по продажу пшениці. Крім того, зернотрейдери почали до розрахунку ціни включати премії за можливі ризики, що призвело до подорожчання пшениці на тендерах.

 

Світові зернотрейдери привітали призначення нового голови Карантинної служби Єгипту. Є висока імовірність того, що вже на найближчих тендерах кількість учасників значно збільшиться, а ціни пропозицій стануть більш адекватними.

 

Нагадаємо, що в п’ятницю, ще до звільнення Saad Moussa, міністерство сільського господарства спростувало його заяву про те, що практика відправки карантинних інспекторів до портів відвантаження зерна відміняється.

 

Між тим, новий голова Карантинної служби оголосив, що його відомство продовжить притримуватися стандартів нульового вмісту ріжків в імпортній пшениці. Проте таке відбуватиметься лише до прийняття нових стандартів з дотриманням необхідної для подібних випадків юридичної процедури.

Коментарі відвідувачів (0):