Зростання цін на нафту підтримує ринки соєвої та пальмової олії

2021-03-05 12:06:31
Зростання цін на нафту підтримує ринки соєвої та пальмової олії

Ціни на нафту вчора продовжили зростання, яке розпочалося в середу, після того, як країни члени ОПЕК+ вирішили залишити видобуток нафти незмінним, а заплановане збільшення видобутку на 0,5 млн барелів/добу перенести з квітня на травень.

 

За два дні ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 7,6% до 67,4 $/барель, а травневі ф’ючерси на нафту марки WTI – на 8,6% до 64,4 $/барель.

 

Зазвичай на зміну цін на нафту найбільше реагують котирування пальмової олії, яку переважно використовують у виробництві біодизеля, але вчора травневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли лише на 1,4% до 3731 рінггитів/т або 920 $/т на тлі слабкого експортного попиту.

 

Значно сильніше на подорожчання нафти відреагували котирування соєвої олії на чиказькій СВОТ, які протягом сесії виросли на 2,8% або 40 $/т, а до завершення торгів опустилися до 1120 $/т, що є максимумом останніх 7 років та на 1% перевищує вчорашній рівень цін.

 

На біржі в Даляні ф’ючерси на пальмову олію виросли на 1,9% до 1159 $/т FOB, а на соєву – на 2,4% до 1395 $/т FOB.

 

Суха погода в Аргентині, що прогнозується на найближчий тиждень, посилить занепокоєння щодо долі врожаю сої та може призвести до зниження оцінок виробництва.

 

На вчорашньому тендері єгипетський GASC вкотре відмовився від закупівлі дорогої соняшникової олії, проте придбав з поставкою у квітні дві партії по 30 тис т імпортної соєвої олії за ціною 1080 $/т CFR та партію 18 тис т соєвої олії місцевого виробництва за ціною 1144 $/т CFR, яка дещо нижча, ніж на попередньому тендері.

 

В Україні на тлі дефіциту соняшника та зростання світових цін на соєву та пальмову олію продавці підняли ціни пропозицій соняшникової олії з поставкою в другому кварталі ще на 30-50 $/т до 1550-1570 $/т FOB.

 

Сьогодні стане відомо, чи погодяться покупці піднімати ціну попиту, з огляду на відмову Єгипту від закупівлі соняшникової олії та активізації закупівель аргентинської соєвої олії індійськими імпортерами.

Коментарі відвідувачів (0):