Знижено прогноз врожаю української кукурудзи в поточному сезоні

2015-08-29 11:11:46
Знижено прогноз врожаю української кукурудзи в поточному сезоні

Аналітики провідного українського аграрного інформаційного агентства «АПК-Інформ» переглянули свій попередній прогноз стосовно очікуваного валового збору кукурудзи в поточному сезоні. В порівнянні з минулим прогнозом, поточний зменшено на 2,88 % до 23,6 млн. тон проти попередніх 24,3 млн. тон.

 

 Експерти пояснили таке зниження показників врожаю складними погодними умовами, що панували над територією України на протязі серпня. Високі температури у сукупності з відсутністю вологи призвели до більш швидкого, ніж зазвичай, визрівання кукурудзи, але меншої наповненості зерна.

 

 Крім того, в деяких регіонах країни частину посівів кукурудзи, що попередньо призначалися для отримання зерна, аграрії скосили на силос. В наслідок скорочення площ аналітики очікують, що у поточному сезоні кукурудза на зерно буде зібрана з 3,97 млн. га, а її середня врожайність складе 59,5 ц/га, і це дозволить зібрати загалом 23,6 млн. тон.

 

 Скорочення валового збору викличе зниження експортного потенціалу вітчизняного ринку кукурудзи в поточному сезоні. В порівнянні з минулим сезоном обсяг експорту скоротиться на 20,5 % та складе, за оцінками аналітиків АПК-Інформ, приблизно 15,5 млн. тон. Якщо вказану кількість кукурудзи вдасться експортувати до третіх країн, то перехідні залишки на кінець сезону 2015/16 МР скоротяться до 0,7 млн. тон. Це буде на 46,8 % менше, ніж прогнозовані залишки поточного сезону, які мають скласти 1,3 млн. тон.

Коментарі відвідувачів (0):