Зниження виробництва, експорту та запасів пальмової олії в Малайзії підтримує ціни на соняшникову олію

2025-02-11 15:08:22
Зниження виробництва, експорту та запасів пальмової олії в Малайзії підтримує ціни на соняшникову олію

Малайзійська рада з пальмової олії (МРОВ) в останньому звіті знизила оцінку виробництва та запасів олії в Малайзії більше, ніж очікували аналітики, що призвело до зростання котирувань.

 

Так, згідно з даними звіту:

  • запаси пальмової олії протягом січня зменшилися на 7,6% до 21-місячного мінімуму 1,58 млн т,
  • виробництво скоротилося у порівнянні з груднем на 17% до 1,24 млн т,
  • експорт зменшився на 13% до 1,17 млн т.

 

Запаси пальмової олії в Малайзії скорочуються четвертий місяць поспіль, що зменшує потенціал експорту та змушує покупців переходити на закупівлю дешевших соєвої та соняшникової олії.

 

Квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора виросли на 2% до 4595 рінггитів/т або 1029 $/т (+5,2% за тиждень, +8,9% за два тижні).

 

Зростання було обмежене падінням експортного попиту з боку Індії та Китаю, проте трейдери сподіваються на активізацію попиту вже найближчим часом, що підтримає ціни.

 

Експорт продукції з пальмової олії з Малайзії в період 1-10 лютого за даними сюрвейєра  Intertek Testing Services зменшився у порівнянні з відповідним періодом січня на 3,9%, а за оцінками AmSpec Agri Malaysia виріс на 6,4%. Така розбіжність статистики негативно впливає на ціни.

 

На тлі покращення перспектив урожаю сої в Бразилії березневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго за тиждень впали на 1,7% до 1007 $/т, але торгуються на 0,6% нижче, ніж місяць тому.

 

За даними Trading Economics, середня ціна соняшникової олії з доставкою покупцям протягом тижня виросла на 1,6% до 1309 $/т (+3,9% за місяць) на тлі скорочення пропозицій та посилення попиту. Проте найближчим часом не варто очікувати збільшення попиту на соняшникову олію з боку Китаю, який продовжує імпортувати дешеву сою з Бразилії.

 

Китай у 2024 р скоротив імпорт соняшникової олії у порівнянні з попереднім роком на 39% з 1,5089 до 1,0853 млн т завдяки нарощуванню переробки бразильської сої.

Коментарі відвідувачів (0):