Зниження відсоткових ставок обвалило ринки США

2019-08-01 12:47:57
Зниження відсоткових ставок обвалило ринки США

Після дводенного засідання Федерального комітету по відкритому ринку керівництво Федеральної резервної системи США вирішило пом’якшити монетарну політику та знизити відсоткові ставки на 0,25% до 2-2,25%, що на думку експертів має врахувати ситуацію в світовій економіці та стримати інфляційний тиск на економіку США. Також у ФРС пообіцяли уважно відстежувати вплив ситуації на перспективи зростання економіки країни.

 

Востаннє ЦБ США знижував ставки у грудні 2008 р під час фінансової кризи, після чого вони протягом наступних 7 років знаходилися майже на нульовому рівні.

 

З грудня 2015 р. по грудень 2018 р. відсоткові ставки 9 раз підвищували на 0,25%, і зараз вони знаходяться на рівні 2,25-2,5%. За останні 25 років ФРС вп’яте переходить від підвищення до зниження ставок.

 

Також керівництво ФРС оголосило про дострокове завершення скорочення обсягу активів на балансі ФРС, яке буде проведене вже в серпні, тобто на два місяці раніше, ніж планувалося. Рішення про прискорене скорочення балансу ФРС стало чинником додаткової підтримки ринків.

 

Фінансовий ринок США відреагував на рішення ФРС зниженням основних фондових індексів. Відсутність натяків на подальше зниження ставок та 2 чиновники, які голосували проти рішення, роблять його більш жорстким, ніж очікували експерти.

 

Центробанк США знижує ставки під потужним тиском з боку президента Трампа, який понад рік негативно коментує роботу голови ФРС Джерома Пауелла, та закликає його знизити ставки.

 

При цьому передумови для «наслідків розвитку ситуації у світовій економіці для перспектив економіки США», які ФРС назвало головним чинником для зниження ставок, створив саме президент Трамп, який не може завершити торговельну війну з Китаєм, що негативно впливає на світову економіку.