Зниження цін на нафту та сприятлива для сівби погода в Бразилії тиснуть на ціни соєвого комплексу

2022-09-26 12:13:08
Зниження цін на нафту та сприятлива для сівби погода в Бразилії тиснуть на ціни соєвого комплексу

Котирування на соєві боби та олію залишаються досить волатильними на тлі зниження прогнозу врожаю сої в США та сприятливих умов для сівби в Бразилії. Проте прискорення рецесії світової економіки може знизити попит на продукцію, особливо з огляду на високий рівень цін.

 

Минулого тижня на біржі в Чикаго листопадові ф’ючерси на сою впали на 1,7% до 523,9 $/т, а на соєву олію – на 3,8% до 1405 $/т, втративши за місяць 2,4% та 5% відповідно та повернувшись до «довоєнного» рівня. Трейдери протягом тижня знизили кількість контрактів на сою та продукцію з неї, не розраховуючи на підвищення цін найближчим часом.

 

Попри ескалацію війни з боку рф, світові ціни на нафту прискорили падіння в очікуванні восьмого пакету санкцій проти росії, в якому ЄС може обмежити ціни на російську нафту та відключити від SWIFT Газпромбанк, що зараз є основним джерелом валютних надходжень до рф.

 

Листопадові ф’ючерси на нафту марки Brent за тиждень впали на 6% до 8-місячного мінімуму 86 $/барель.

 

Зростання курсу долара відносно інших світових валют до 20-річного максимуму посилює тиск на ціни енергоносіїв. Додатково на них тисне зниження протягом останніх 4х тижнів попиту на бензин у США до найнижчого з 1997 року рівня, а на дизпаливо – до мінімуму з 2020 року.

 

За даними Flightradar24, кількість рейсів за місяць знизилася на 5,4% та на 16% поступається рівню цього ж періоду 2019 року, що передував пандемії, тому попит на авіаційне пальне скорочується. Проте деяке послаблення карантинних обмежень в Китаї може підвищити економічну активність та попит на нафту та агротовари з боку Піднебесної.

 

Протести в Ірані, в ході яких загинуло понад 30 людей, погіршують перспективи укладання ядерної угоди, яка могла б збільшити поставки нафти на світовий ринок.

 

Потужні зливи на півдні та в центрі Бразилії поповнюють запаси ґрунтової вологи, що дозволить в оптимальні терміни розпочати сівбу сої та кукурудзи, площі під якими планується розширити. Наступного тижня дощі продовжаться, що покращить перспективи врожаю сої в країні та знизить занепокоєння трейдерів щодо долі майбутнього врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):