Зниження цін на нафту і прогноз опадів в Канаді може зупинити зростання цін на канолу

2021-07-16 12:36:20
Зниження цін на нафту і прогноз опадів в Канаді може зупинити зростання цін на канолу

Котирування на нафту вчора різко знизилися, втративши близько 4-5% на тлі узгодження членів ОПЕК+ з Арабськими Еміратами на збільшення обсягів нафтовидобутку з 3,17 млн. барелів на добу до 3,65 млн. барелів, а також рішення ОАЕ підтримати продовження терміну дії угоди ОПЕК+ до кінця 2022 року. Саме розбіжності з ОАЕ викликали стрибок цін на нафту минулого тижня.

 

Вересневі ф'ючерси на нафту марки Brent на Лондонській біржі ICE за два дні знизилися на 4,6% до рівня $73,4 за барель, а серпневі ф'ючерси на американську нафту марки WTI впали на 5% до рівня $71,6 за барель.

 

Додатковим фактором тиску на ціни нафти стали збільшення темпів зараження коронавірусом в США і Європі на тлі ослаблення карантинних обмежень.

 

Дані по запасах нафти в США не збіглися з очікуваннями аналітиків і за тиждень зменшилися на 7,9 млн барелів - до 437,58 млн барелів, а запаси бензину і дистиляту виросли на 1,04 млн барелів (до 236,54 млн) і 3,66 млн барелів (до 142,35 млн), хоча аналітики очікували зниження запасів.

 

Зниження цін на нафту сьогодні чинитиме тиск на ціни, пальмової олії, які з початку тижня підскочили на 6,5%, і торгуються на рівні 4111 ринггітів за тонну (981$/т), що в свою чергу чинитиме тиск на ціни ріпакової олії.

 

Спекотна погода в Канаді стала причиною зростання цін на канолу на цьому тижні на 8%, але прогнози опадів і зниження температури в зоні вирощування каноли, на тлі зниження цін на нафту може розгорнути ціни найближчим часом особливо на тлі збільшення пропозицій ріпаку в ЄС і Україні.

Коментарі відвідувачів (0):