Зниження прогнозів виробництва в Аргентині знову піднімає котирування пшениці догори

2020-10-16 16:13:39
Зниження прогнозів виробництва в Аргентині знову піднімає котирування пшениці догори

Тема погоди в основних країнах - виробниках пшениці залишається основною при торгівлі пшеницею, хоча трейдери чомусь не звертають уваги на важкий світовий баланс пшениці. Прогнози опадів в Росії та США поки не надали заспокійливого впливу на ринки.

 

Посуха в ряді аграрних регіонів Росії, України та США була у центрі біржових торгів і у четвер. Досить давно панує посуха і у Аргентині, але саме останній прогноз врожаю аргентинської пшениці від зернової біржі Росаріо став тригером для ралі на всіх трьох пшеничних майданчиках Штатів.

 

Експерти зернової біржі Росаріо знизили прогноз виробництва пшениці в Аргентині на цей раз на 1 млн т до 17 млн т внаслідок тривалих посушливих умов, до яких додалися ще й заморозки.

 

Груднева м'яка пшениця в Чикаго подорожчала до максимуму з 29 грудня 2014 р.

Грудневі котирування американської пшениці мали таку динаміку:

  • м'яка пшениця SRW в Чикаго знизилася на $7,90 до 227,16 $/т;
  • тверда пшениця HRW в Канзас-Сіті виросла на $8,36 до 205,03 $/т;
  • тверда пшениця HRS в Міннеаполісі зросла на $4,68 до 205,30 $/т.

 

Пшеничний майданчик Парижа, як і Чикаго, бурхливо відреагував на чергове зниження через посуху і заморозки прогнозу врожаю аргентинської пшениці, прибирання якої почнеться у листопаді. Ринок побоюється, що аргентинський сценарій може реалізуватися у 2021 р. в Росії, Україні та США.

 

Грудневі котирування борошномельної пшениці на паризькій біржі MATIF виросли на €3,25 до 206,75 €/т (242,06 $/ т).

 

Ціни пропозицій російської пшениці залишаються на рівні 250 $/т FOB, а ціни попиту сягають 245 $/т FOB на тлі необхідності закриття контрактів на найближчі поставки.

 

Попит продовжує уповільнюватися, оскільки азійські покупці переключаються на закупівлю австралійської пшениці, яка буде постачатися з грудня і зараз є дешевшою, ніж чорноморська.

 

Ефіопія проводить тендер по закупівлі 400 тис. т пшениці, що може стати додатковим фактором підтримки цінам на європейську пшеницю, яка зараз більш конкурентна у порівнянні з чорноморською пшеницею.

 

Ціни пропозиції канадської пшениці з протеїном 13,5% складають близько 260-263 $/т FOB, тоді як ціни попиту не перевищують 250 $/т FOB.

Коментарі відвідувачів (0):