Зниження курсу євро підвищує конкурентоспроможність європейської пшениці

2021-03-09 12:03:24
Зниження курсу євро підвищує конкурентоспроможність європейської пшениці

Вчора пшеничні біржі США продовжили опускатися під тиском прогнозів рясних опадів в аграрних регіонах Американських Рівнин та зміцнення курсу долара відносно євро до 1,186 $/€, що є максимумом 3,5 місяців.

 

Експорт пшениці з США за тиждень виріс на 41% до 482,1 тис т, а загалом у сезоні склав 18,6 млн т, що на 3,5% поступається торішнім темпам.

 

Кількість посівів озимої пшениці у доброму або відмінному стані за тиждень зменшилася на 1% до 36% в Канзасі та 27% в Техасі. Проте рясні дощі, що вже пройшли та триватимуть надалі в районах сівби озимої пшениці, дозволяють сподіватися на покращення стану посівів завдяки достатній кількості вологи.

 

Травневі котирування в США впали:

  • на 2,39 $/т до 237,54 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,65 $/т до 228,45 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 0,55 $/т до 233,68 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Європейська пшениця, на відміну від американської, почала тиждень стрімким зростанням.

 

Оптимізму додав оголошений Алжиром довгоочікуваний тендер по закупівлі щонайменше 50 тис т м’якої пшениці довільного походження, на якому великі шанси на перемогу має французька пшениця, на відміну від нещодавнього тендеру по закупівлі твердої пшениці.

 

Експорт пшениці з ЄС за тиждень виріс до 318 тис т, а загалом у сезоні склав 18 млн т. Європейські трейдери сподіваються на зменшення експорту пшениці з Росії після збільшення мита, та очікують підсумків тендеру в Пакистані, який продемонструє конкурентоспроможність європейської пшениці у порівнянні з чорноморською.

 

  • Травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли вчора на 2 €/т до 230,25 €/т або 272,8 $/т.

 

Прогнозовані на найближчі дні зниження температур та опади у вигляді снігу та дощу в Україні та Росії затримають сівбу ранніх ярих культур.

 

На Кубані, за повідомленнями місцевої влади, через надто сніжну зиму посівна кампанія, яка зазвичай розпочинається в лютому, цьогоріч на місяць затримається. Обіцяні опади поповнять запаси ґрунтової вологи та покращать стан озимини навесні.

 

На біржі в Чикаго ф’ючерси на чорноморську пшеницю нового врожаю залишаються на рівні 242 $/т, а на пшеницю старого врожаю з поставкою у березні-квітні – складають 280-285 $/т FOB. Зниження цін на європейське зерно, обумовлене зниженням курсу євро відносно долара, призведе до подальшого падіння цін на чорноморську пшеницю.

Коментарі відвідувачів (0):