Значні запаси пальмової олії в Малайзії та Індонезії кілька місяців тиснутимуть на ринки рослинних олій

2022-10-12 12:39:13
Значні запаси пальмової олії в Малайзії та Індонезії кілька місяців тиснутимуть на ринки рослинних олій

Викликане безглуздою війною рф проти України уповільнення розвитку світової економіки продовжує знижувати попит на рослинні олії, підтримати який не може навіть різке падіння цін, оскільки статки населення планети погіршуються на тлі зростання цін на нафту та енергоносії.

 

За даними Індонезійської асоціації пальмової олії (GAPKI), завдяки обнулінню експортного мита до кінця жовтня, у серпні країна збільшила у порівнянні з липнем експорт пальмової олії на 60% з 2,71 до 4,33 млн т, що на 1,4% перевищує показник серпня 2021 р та свідчить про відновлення темпів експорту. Виробництво пальмової олії у серпні виросло у порівнянні з липнем на 13,4% до 4,31 млн т, а кінцеві запаси скоротилися на 46% до 4,04 млн т.

 

В Малайзії, за даними Малайзійської ради з пальмової олії (МРОВ), виробництво сирої олії росте чотири місяці поспіль на тлі сезонного збільшення врожаю, і у вересні перевищило показник серпня на 2,6%, сягнувши 1,77 млн т. Експорт у вересні виріс на 9,25% до найвищого з вересня 2021 р. рівня – 1,42 млн т на тлі нарощування закупівель Індією напередодні жовтневого фестивалю Дівалі. Як наслідок запаси пальмової олії у вересні виросли на 10,54% до 2,32 млн т, що є найвищим показником з жовтня 2019 р.

 

В поточному кварталі імпортери активізують закупівлі, користуючись знижками на пальмову олію у порівнянні з соєвою, що може збільшити виробництво біопалива.

 

Різниця між цінами на пальмову та соєву з соняшниковою оліями сягнула 10-річного максимуму, що активізує попит на пальмову олію та за кілька місяців скоротить її запаси в Індонезії та Малайзії, знизивши тиск на ціни.

 

За даними трейдерів, пальмову олію з поставкою в Індію у листопаді пропонують по 941 $/т CIF, тоді як соєву – по 1364 $/т CIF, і дисконт сягає 10-річного максимуму – 423 $/т, хоча рік тому він складав 100 $/т.

 

Ціни на соняшникову олію залишаються на високому рівні 1400 $/т CIF, а ще більша премія у порівнянні з пальмовою олією опускає попит до мінімуму.

 

Експерти вважають, що Індія у вересні збільшить імпорт пальмової олії до річного максимуму – 1,2 млн т, а у 4 кварталі придбає ще 3 млн т олії.

 

Котирування соєвої олії підтримує активне споживання біодизеля у США.

 

Ринки рослинних олій очікують зростання попиту з боку Китаю, економіка якого швидко відновлюється. За кілька місяців запаси олій в країні зменшились, а імпорт пальмової олії був менший, ніж торік, тому найближчим часом КНР може активізувати її закупівлю.

 

Зменшення врожаю соняшника в Україні та ЄС разом з санкціями, накладеними на рф, підтримає ціни на соняшникову олію в ЄС на високому рівні, тому Україна основні поставки спрямує на ринки Європи.

Коментарі відвідувачів (0):