Збирання врожаю в Австралії посилює тиск на світові ціни на пшеницю

2020-11-09 12:06:28
Збирання врожаю в Австралії посилює тиск на світові ціни на пшеницю

Дані по збиранню пшениці в Австралії підтверджують гарний врожай, тому фермери активізували продажі пшениці, намагаючись потіснити чорноморську пшеницю на ринках Азії. Це посилює тиск на світові біржі, які наразі очікують оновленого балансу USDA.

 

За оцінками агенції Profarmer Australia, Австралія у 2020/21 МР збільшить у порівнянні з попереднім сезоном виробництво пшениці на 84% до 27,9 млн т, а експорт – на 87% до 17 млн т. Експерти вважають, що австралійська пшениця може відіграти позиції на ринках Азії, втрачені протягом двох попередніх несприятливих для агрогалузі сезонів. Російська пшениця на тлі скорочення виробництва в ЄС експортується переважно до Африки та Близького Сходу. А інший конкурент – Аргентина, імовірно скоротить у порівнянні з 2019/20 МР експорт пшениці на 15%, до того ж якість її також буде нижчою.

 

У п’ятницю австралійська білозерниста пшениця торгувалася за ціною 266 $/т FOB, яка значно нижче, ніж ціна причорноморської та аргентинської пшениці з поставкою на ринок Азії.

 

Торговельна корпорація Пакистану (ТСР) придбала на тендері 320 тис т борошномельної пшениці французького або австралійського походження з поставкою до 31.01.2021 р. за ціною 286,2 $/т C&F, яка на 2,2 $/т перевищує ціну попередніх торгів, де була придбана російська пшениця. Це підтверджує високу конкурентоспроможність австралійського зерна.

 

На пшеничних біржах США ціни опускалися під тиском падіння сусідніх ринків сої та кукурудзи, низьких експортних продажів та посилення конкуренції з боку австралійської пшениці.

 

Грудневі ф’ючерси в США впали:

  • на 2,66 $/т до 221,19 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,85 $/т до 204,02 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,38 $/т до 204,75 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Ринок французької пшениці після триденного ралі консолідувався у п’ятницю в очікуванні нового балансу USDA та підсумків закупівельного тендеру в Саудівській Аравії.

 

  • Грудневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на 0,25 €/т до 208,75 €/т або 247,79 $/т.

 

Зміцнення курсу євро до 1,1894 $/€ знижує конкурентоспроможність європейської пшениці, проте завершення виборів у США та посилення карантину в ЄС призведуть до відновлення курсу долара та зниження цін на європейське зерно.

 

Внаслідок падіння цін на м’ясо, викликаного спалахом АЧС в Німеччині та забороною експорту, ціни на фуражне зерно також опускаються.

Коментарі відвідувачів (0):