Збільшення опадів в Аргентині та Бразилії покращує перспективи врожаїв сої та кукурудзи

2021-01-29 12:03:08
Збільшення опадів в Аргентині та Бразилії покращує перспективи врожаїв сої та кукурудзи

Покращення погодних умов в Аргентині та Бразилії знижує занепокоєння трейдерів щодо долі врожаю та зменшує вплив погодного чинника на ціни на сою та кукурудзу.

 

По всій території Аргентини пройшли дощі, які триватимуть ще 5 днів. Після завершення сівби сої та кукурудзи опади дуже вчасні, оскільки дадуть гарний старт розвитку посівів.

 

За даними біржі BAGE, соєю в Аргентині засіяні всі заплановані 17,2 млн га, проте через затримку опадів в деяких південних регіонах прогноз виробництва сої експерти знизили на 0,5 млн т до 46 млн т, тоді як USDA оцінює його у 48 млн т.

 

Відставання сівби кукурудзи від торішніх темпів майже надолужене та складає лише 1%. Наразі кукурудзою засіяно 6,3 млн га або 97,9% запланованих площ. Тактика відтермінування сівби в очікуванні опадів виявилася вірною, й зараз після рясних дощів розвиток посівів буде активнішим. Експерти BAGE зберегли прогноз виробництва кукурудзи в Аргентині у поточному сезоні на рівні 47 млн т, тоді як USDA оцінює його у 47,5 млн т, а окремі аналітики знизили свої прогнози до 43-45 млн т.

 

В Бразилії ідуть потужні дощі, які триватимуть ще 5-7 днів, що дуже важливо для південних регіонів, які потерпали від дефіциту вологи. Сильні зливи зупинили збирання сої, що затримує сівбу кукурудзи другого врожаю та зменшує обсяги поставок на експорт, внаслідок чого знову виріс попит на американську сою.

 

Через затримку збирання експерти експортної асоціації Anec знизили прогноз експорту сої з Бразилії у січні з 1 млн т до 0,22 млн т, а агенція AgResource зменшила прогноз виробництва сої до 128 млн т, тоді як USDA та інші аналітики оцінюють його у 133 млн т.

 

В Україні та Росії сильні, хоча й нетривалі, морози до -18..-30 градусів не пошкодили посіви озимої пшениці, які напередодні вкрив шар снігу. Протягом тижня в Україні триватимуть снігопади та морози -7…-1 градусів, тоді як на півдні Росії пануватиме тепла погода +5…+8 градусів з несильними дощами.

 

Наразі основна увага трейдерів прикута до кількості опадів на посівах озимої пшениці у США, особливо у західних регіонах Південних рівнин, де пів року відчувається дефіцит вологи. На Південних рівнинах в наступні 5-7 днів потепліє, і розталий сніг поповнить запаси ґрунтової вологи. А помірні дощі покращать стан посівів озимої пшениці.

 

У «кукурудзяному» поясі США достатні опади дозволять фермерам суттєво збільшити площі сівби сої та кукурудзи, особливо з огляду на високі ціни та попит з боку Китаю.

Коментарі відвідувачів (0):