Заяви Трампа продовжують обвалювати фондові ринки, що знижує курс долара та ціни на нафту

Після того, як стало відомо, що Трамп розглядає можливість звільнити голову ФРС Пауелла, який безпосередньо не підпорядковується президенту США, фондові індекси США впали на 2,4-2,5%, курс долара знизився до 3-річного мінімуму, а ціни на золото виросли до рекордного максимуму.
На платформі Truth Social Трамп вчора написав, що голова Центрального Банку США (ФРС) повинен вже ЗАРАЗ знизити відсоткові ставки, щоб стимулювати економіку.
Посягання Трампа на незалежність Федеральної резервної системи підриває довіру до долара, що буде спонукати інвесторів до ліквідації своїх доларових активів, зокрема й акцій та казначейських зобов’язань. Активний розпродаж боргових зобов'язань США призведе до зростання відсоткової ставки та посилить тиск на бюджет США, який і так лише за кредитами платить понад 1 трлн $ відсотків на рік.
Реакцією ринків стало падіння в понеділок індексу S&P 500 на 2,36%, Dow Jones Industrials - на 2,48%, Nasdaq 100 - на 2,46%, курсу долара відносно євро – до 1,153 та зростання цін на золото на 1,9% до рекордних 3489 $/унцію.
Червневі ф'ючерси на нафту марки Brent наприкінці тижня виросли на 4,5%, але вчора знизились на 2,7% до 66,2 $/барель (-8,9% за місяць), а на нафту WTI - на 2,4% до 62,5 $/барель (-10% за місяць).
Падіння фондових ринків США та торгова війна з Китаєм може уповільнити світове економічне зростання та попит на енергоносії, але зниження курсу долара дещо стримало падіння цін на нафту.
Плани США скасувати обмеження на експорт іранської нафти посилюють тиск на нафтові котирування, особливо на тлі заяви МЗС Ірану про те, що на останніх переговорах зі США щодо ядерної програми сторони досягли взаєморозуміння.
За даними Vortexa, обсяги сирої нафти, що зберігається на танкерах, які щонайменше тиждень залишалися на стоянках, протягом 12-18 квітня виросли на 19% до 8-місячного максимуму 78,19 млн барелів, що також тисне на ціни.
Товарні ринки поки залишаються стабільними, але подальше зниження цін на нафту призведе до падіння цін на с/г сировину, особливо в разі сприятливої погоди в країнах експортерах.