Завершення сівби ярої пшениці та початок збирання озимої опускає біржові ціни

2020-06-02 12:02:30
Завершення сівби ярої пшениці та початок збирання озимої опускає біржові ціни

Прогноз дощів в ЄС після періоду посухи та сприятлива для збирання врожаю погода у південних штатах США опускають світові ціни на біржах.

 

На тлі зниження цін єгипетський GASC сьогодні проведе перший в новому сезоні тендер по закупівлі щонайменше 55-60 тис т м’якої борошномельної пшениці з поставкою 10-25 липня.

 

В Росії станом на 1 червня ярою пшеницею засіяно 99,3% запланованих площ або 12,1 млн га. Нещодавні опади сприятимуть розвитку посівів пшениці.

 

У США ярою пшеницею станом на 31 травня засіяно 91% площ в порівнянні з 96% в середньому за 5 років.

 

У доброму або відмінному стані знаходяться 80% посівів ярої пшениці, що на 6% перевищує показник минулого року, тоді як кількість посівів озимої пшениці у доброму або відмінному стані за тиждень зменшилася на 3% до 51%, що на 13% поступається минулорічному рівню.

 

Суха та тепла погода дозволила прискорити збирання озимої пшениці. В Техасі врожай зібраний на 29%, при чому в центрі та на півдні штату збирання завершене. На півночі штату та півдні Оклахоми дощі перешкоджають збиранню врожаю.

 

Опади цього тижня уповільнили сівбу в Канаді. Так, в провінціях Саскачеван та Альберта засіяно 80% запланованих площ, в Манітобі – 65%. Дощі триватимуть ще тиждень, що затримає посівну кампанію.

 

Початок збирання пшениці в США опускає котирування, на які додатково тисне прогноз покращення погоди в аграрних регіонах півдня Американської Рівнини.

 

Липневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 2,02 $/т до 189,32 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,94 $/т до 169,94 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,38 $/т до 191,52 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Паризька біржа розпочала тиждень зниженням під тиском покращення перспектив врожаю пшениці в Україні та Росії завдяки сприятливим опадам.

 

  • Вересневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на 1,75 €/т до 186,5 €/т або 207,43 $/т.

 

Ціни чорноморської продовольчої пшениці нового врожаю залишаються на рівні 200 $/т FOB, проте сьогоднішній тендер в Єгипті визначить цінові орієнтири на липень.

Коментарі відвідувачів (0):