Завершення сівби та сприятлива погода в Канаді опускає ціни на ріпак та канолу

2021-06-17 12:06:53
Завершення сівби та сприятлива погода в Канаді опускає ціни на ріпак та канолу

Пізня та посушлива весна в Канаді у травні призвела до різкого спекулятивного зростання цін на канолу та ріпак, але активна сівба та сприятливі дощі знизили спекулятивний тиск, тому ціни різко знижуються.

 

Сівбу каноли завершили з випередженням торішніх та середньорічних темпів на 3-6%. Минулого тижня в країні пройшли рясні дощі, які сприятливо вплинули на посіви. Проте в окремих районах надмірні опади викликали повені. Наступного тижня прохолодна погода з незначними опадами продовжить покращувати стан посівів.

 

Погода в Канаді та опади в Австралії під час посівної посилили тиск на котирування, особливо на тлі падіння цін на пальмову та соєву олію. Починаючи з понеділка, липневі ф’ючерси на канолу на біржі в Чикаго впали на 6,7% до 815,2 CAD/т або 664,1 $/т, а листопадові – на 7,7% до 692,6 CAD/т або 564 $/т. За місяць липневі ф’ючерси обвалилися на 12,9%, тоді як листопадові – на 6% завдяки тому, що на початку червня на прогнозах спекотної погоди сягали рівня 770 CAD/т або 627,3 $/т.

 

Сезонне зниження цін на пальмову олію виявилося значно сильнішим, ніж очікувалося, і з початку червня вже склало 20%, що посилює тиск на сусідні ринки олійних.

 

На паризькій Euronext серпневі ф’ючерси на ріпак, які дешевшають з 8 червня, вчора впали ще на 9,75 €/т до 498,25 €/т або 600,4 $/т, втративши за тиждень майже 9% ціни.

 

В Україні холодна погода з надмірними опадами призводить до вилягання посівів озимого ячменю та пшениці, але поки сприяє розвитку посівів ріпаку. Проте прогнози врожаю залишаються незмінними та поступаються торішнім показникам.

 

Форвардні ціни на ріпак з поставкою в порт у липні – серпні після спекулятивного стрибка до 650-660 $/т з початку тижня знизилися до 610-615 $/т для базисної олійності 42%. Все більше переробників планує наростити обсяги переробки ріпаку в новому сезоні, що різко посилить конкуренцію з експортерами, хоча зазвичай лише 10% врожаю ріпаку іде на переробку в Україні, а інший експортується до  ЄС.

Коментарі відвідувачів (0):