Завдяки сприятливій погоді Канада на 10% збільшить виробництво пшениці
Статистичне бюро Канади (Statcan) підвищило прогноз врожаю пшениці до найвищого за 112 років рівня, проте зменшило у порівнянні з минулим роком оцінки виробництва сої та каноли. Очікується, що врожай кукурудзи, ячменю та вівса також виросте.
Експерти Бюро для оцінки попередньої врожайності та прогнозів врожаю у 2020 році використовували перевірену супутникову технологію, а не дані опитування фермерів.
Завдяки сприятливій погоді в більшості провінцій, за виключенням окремих районів провінції Саскачеван, врожайність всіх культур збільшиться, або залишиться на рівні минулого року.
Згідно з оприлюдненим звітом, в основних провінціях – виробниках зерна стан посівів значно кращий або відповідає рівню минулого року, хоча стан частини посівів у Східній Канаді гірший, ніж середній.
Очікується, що у 2020 р. завдяки збільшенню посівних площ та гарній врожайності озимої та твердої пшениці виробництво пшениці в Канаді виросте у порівнянні з минулим роком на 10,5% до 35,7 млн т, що буде другим за величиною рекордом останніх 100 років.
Площі сівби вдалося збільшити завдяки м’якій зимі та незначним втратам посівів озимини, що компенсувало скорочення площ сівби ярої пшениці.
Statcan прогнозує, що у порівнянні з минулим роком врожайність пшениці в Канаді виросте на 8% до 3,62 т/га, а площа до збирання – на 2,3% до 9,8 млн га.
Збільшення площ сівби та врожайності ячменю дозволить збільшити його виробництво у порівнянні з минулим роком на 1,6% до 10,5 млн т, що стане другим показником після рекордних 11,7 млн т 2008 року.
Прогноз валового збору каноли у порівнянні з минулим роком знизили на 0,4% до 19,4 млн т внаслідок скорочення площ сівби на 1,6%, що частково буде компенсоване збільшенням врожайності на 1,2% до 2,8 т/га.
Виробництво сої скоротиться на 1,4% до 6 млн т внаслідок скорочення площ сівби на 12,5% до 1,9 млн га, яке буде компенсоване збільшенням врожайності на 12,6% до 3 т/га.
Прогнози Statcan відповідають очікуванням трейдерів, тому майже не впливатимуть на цінові тенденції, хоча збільшення виробництва пшениці посилить тиск на світові котирування.