Запровадження постійного мита на російську пшеницю посилить тиск на ціни

2021-02-05 12:01:29
Запровадження постійного мита на російську пшеницю посилить тиск на ціни

Влада Росії задля регулювання експорту зерна розробляє механізм «цінового демпферу», який передбачає запровадження змінного експортного мита з наступним поверненням цих коштів у сільське господарство у вигляді інвестицій.

 

З 1 квітня до 1 червня Росія тестуватиме новий механізм експортного мита на зерно, яке складатиме 70% від суми, що перевищуватиме ціну 200 $/т FOB, розраховану на підставі середньої тижневої доларової ціни контрактів на базисі FOB-Новоросійськ. Проте експертів непокоїть, що надто частий перегляд ставок мита ускладнить виконання укладених на місяці вперед контрактів.

 

Реєстрацію контрактів планують запустити на одній з бірж, а для розрахунку використовувати конструктор ціни, який наразі в розробці. Очільник Союзу експортерів зерна Е. Зернін розповів, що найближчим часом буде сформовано комітет з представників біржі, аналітиків та учасників ринку, який вдосконалить методику розрахунку індикаторів та слідкуватиме за її актуальністю. Параметри змінного мита можуть стати відомі вже в понеділок, коли буде оприлюднено проект відповідного документа.

 

Наміри уряду прискорюють експортні продажі пшениці з Росії та посилюють тиск на ціни, які наразі знаходяться на рівні 285-290 $/т FOB для поставок у лютому – березні та 245-250 $/т FOB для серпневих.

 

Падіння цін на м’яку пшеницю в Чикаго вчора було компенсоване зниженням курсу євро.

 

  • Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF залишились на рівні 224,75 €/т або 268,9 $/т.

 

Європейські трейдери вважають, що запровадження Росією вже з червня постійного експортного мита зменшить конкурентоспроможність російської пшениці на користь європейської.

 

Попри гарні показники експорту, пшеничні біржі в США вчора завершили торги падінням під тиском стрімкого зміцнення курсу долара, що знижує експортний потенціал зерна. Експортні продажі пшениці з США за тиждень виросли на 69% до 643 тис т (з них до Китаю – 200 тис т), а загалом в сезоні сягнули 22,4 млн т із прогнозованих USDA 27 млн т, що на 5,44% перевищує відповідний торішній показник.

 

Фактичний експорт пшениці за тиждень впав на 2% до 498 тис т, а загалом у сезоні сягнув 16 млн т, що на 15% поступається темпам минулого року.

 

Березневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 3,95 $/т до 234,24 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,48 $/т до 227,35 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,19 $/т до 228,45 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Коментарі відвідувачів (0):