Заморозки призведуть до зменшення врожайності зернових

2016-03-22 14:51:18
Заморозки призведуть до зменшення врожайності зернових

Зниження температури повітря, яке спостерігалося над територією України 19-20 березня, негативно вплине на стан посівів озимини, що вже увійшли до стану вегетації, та зменшить врожайність зернових культур. Точніше оцінити наслідки приморозків можна буде на початку квітня. Про це повідомив керівник відділу агрометеорології вітчизняного Гідрометеоцентру Т. Адаменко.

 

Вона розповіла, що циклон на протязі минулих вихідних викликав зниження температури повітря в західних регіонах, та приморозки до -5…-10 °С в Чернігівській, до -10°С в Сумській, -5…-11 °С в Харківській, Запорізькій та Луганській областях. Короткочасне зниження температури повітря не є критичним для рослин, проте поки що невідомі наслідки від заморозків на поверхні ґрунту. За інформацією метеорологів температура поверхні ґрунту знизилася в Запорізькій області до -15…-16 °С, Луганській до -12…-15 °С, в Дніпропетровській та Харківській до -10 °С.

 

Станом на ранок 21 березня шар снігу товщиною 10 см ще лежав на полях Дніпропетровської області, 2-10 см – Донецької, 2-4 см – Харківської. Майже вся лівобережна частина України була вкрита шаром снігу товщиною 1-10 см, який допоможе захистити посіви озимини від шкідливого впливу приморозків.

 

На думку експерта зниження температури на поверхні ґрунту може зашкодити рослинам, які вже почали зростання. Сама рослина може й не загинути, проте наземна маса буде пошкоджена, внаслідок чого продуктивність рослини значно зменшиться. Проте наразі аналітики Укргідрометеоцентру залишають попередні оцінки стану посівів озимини без змін: на 26 % посівних площ рослини знаходяться в поганому стані.

 

Також Т. Адаменко заспокоїла учасників зернового ринку щодо долі ярових культур, сівба яких нещодавно почалася на півдні країни: «Допоки немає сходів рослин приморозки не несуть небезпеки для ярових культур. Пошкодження паростків ярового ячменю можливе лише в Одеській області, де раніше за всіх почали його сіяти. На насіння, що знаходиться у землі, зниження температури не вплине».