Закупівельні ціни на соняшник в Україні різко знизилися

2020-02-27 12:04:04
Закупівельні ціни на соняшник в Україні різко знизилися

Розповсюдження короновірусу по планеті збільшує занепокоєння щодо скорочення світового попиту, що призводить до подальшого падіння цін на нафту, рослинні олії та сільгосппродукцію. 

 

Ціни на соняшник дуже швидко відреагували на здешевлення соняшникової олії. З початку тижня переробники опустили закупівельні ціни на соняшник на 400-500 грн/т до 10100-10300 грн/т з доставкою на завод внаслідок падіння експортних цін попиту на соняшникову олію слідом за ринками пальмової та соєвої олії. 

 

Вчорашні дані про збільшення кількості країн, де зафіксовані випадки захворювання на Covid-19, призвели до обвалу цін на нафту марки Brent на 4,3% до 52,7 $/барель.

 

Починаючи з понеділка ціни на пальмову олію втратили 8,3%. Травневі ф'ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора впали на 0,8% до найнижчого з 29 жовтня рівня 2419 рінггитів/т або 572,61 $/т. Додатково на ціни тисне зміцнення курсу малайзійського рінггіту відносно долара. 

 

Травневі ф'ючерси на соєву олію в Чикаго вчора знизилися лише на 0,7% до 648,1 $/т, оскільки їх підтримала новина про наміри уряду Аргентини вже з наступного тижня підвищити експортні мита на сільгосптовари, для чого реєстрацію експортних контрактів тимчасово зупинили. 

 

Падіння цін на пальмову олію знижує експортний попит на українську соняшникову олію. Покупці в очікуванні подальшого зниження цін зупиняють закупівлі. 

 

Ціни попиту на вітчизняну соняшникову олію опустилися до 680 $/т FOB, тоді як ціни пропозицій залишаються на рівні 690-710 $/т FOB в залежності від термінів поставки. 

 

Індійські покупці також зменшили попит на українську соняшникову олію, хоча запаси рослинних олій в країні скорочуються.

 

Ринки рослинних олій найближчим часом можуть підтримати наміри уряду Індонезії задля розвитку програми з виробництва біодизеля підвищити експортне мито на пальмову олію, яке наразі не перевищує 50 $/т.

Коментарі відвідувачів (0):