Закупівельні ціни на соняшник продовжують зростати стрімкими темпами

2020-09-11 15:01:24
Закупівельні ціни на соняшник продовжують зростати стрімкими темпами

Низька врожайність соняшнику на півдні України, а також тривале зростання цін на соняшникову олію продовжує активно підіймати закупівельні ціни на соняшник, які за останні три дні виросли ще на 800-1000 грн/т до 12800-13400 грн/т з поставкою на завод.

 

Таке невпинне зростання цін на соняшник пов'язане із затримкою збирання та стримуванням продажів насіння з боку фермерів, а також тривалим стрімким подорожчанням соняшникової олії на світовому ринку попри стабілізацію і невеликий відкат на ринку пальмової та соєвої олії.

 

Ціни пропозиції на українську соняшникову олію виросли до 920-930 $/т FOB на тлі зростання цін попиту до рівня 900-910 $/т FOB з поставкою у вересні, але найголовніше, що покупці підняли ціни закупівлі на поставки у жовтні-грудні з 850 до 890-900 $/т FOB, що і призвело до подальшого стримування продажів з боку експортерів та зростання цін.

 

Варто відзначити, що ціни на українську соняшникову олію вже зараз на 50 $/т FOB вищі, ніж на російську, а з доставкою до Індії на 150 $/т FOB вищі, ніж пропозиції соєвої олії з Аргентини, що не сприятиме збільшенню продажів.

 

Ф'ючерси на пальмову олію і соєву олію залишаються стабільними попри різке падіння котирувань на нафту на 10-12% пртягом останнього тижня. Сьогодні вони очікують виходу оновленого світового балансу від USDA, в якому можуть бути скориговані обсяги виробництва і прогнози споживання олійних на тлі активного імпорту останніх місяців.

 

Ф'ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії торгуються на рівні 2 814 ринггітів за тонну, або 676,12 $/т, як і тиждень тому, оскільки дані з виробництва, експорту та залишках за серпень були скориговані. Виробництво збільшилося у порівнянні з липнем на 3,1% проти прогнозу 1,5-2%, експорт знизився на 11,3% проти очікувань 14%, а рівень залишків склав 1,7 млн т, що значно нижче ринкових очікувань в 1,78 млн т.

 

При цьому за перші 10 днів вересня експорт пальмової олії виріс у порівнянні з відповідним періодом серпня на 10%, при цьому аналітики ринку очікували зростання на 13-14%.

Ф'ючерси на соєву олію в США залишаються на рівні 732 $/т на тлі стабілізації цін на сою під тиском падіння нафтових котирувань, оскільки збільшення споживання соєвої олії для виробництва біопалива надавало основну підтримку цінам останніми місяцями.

 

Ціни на ріпакову олію в Нідерландах падають другу сесію поспіль на тлі зниження цін на нафту та на ріпак.

Коментарі відвідувачів (0):